Žabonosy – Poděbrady 5:9

Tak to byly hody. A také pořádný obrat hostujícího mužstva. Borci z Poděbrad nastoupili do utkání dost lehkovážně a dvakrát prohrávali o tři branky. Skóre se jim ale podařilo otočit a o svém vítězství rozhodli hlavně v poslední dvacetiminutovce, ve které nastříleli domácímu celku pět gólů. Výhru hostí režíroval v závěrečné periodě Pojkar, na tři góly v řadě nahrál a čtvrtý dal sám.

„Bylo to pro nás varování před dalšími zápasy,“ ulevil si trenér poděbradského mužstva Michal Dobroň.

Po první třetině vedly Žabonosy nejtěsnějším rozdílem, po dvou třetinách byl stav čtyři čtyři. Pak začali úřadovat hostující borci a zasypali gólmana domácích pěti brankami. „Bylo to trápení. Dá se říct, že jsme nastoupili s tím, že zase vysoko vyhrajeme jako doma. Jenže se ukázalo, že každý zápas je jiný,“ nebyl spokojený s výkonem Dobroň. „Museli jsme se probrat ze šoku a jsme rádi, že jsme zápas nakonec otočili. Nesmíme ale spoléhat na to, že snadno vyhrajeme každý zápas,“ uvedl poděbradský kormidelník.

Jeho tým zabral a nakonec nastřílel devět branek. „Bylo těžké stav otáčet. Věřili jsme ale, že na to máme. Vrátili jsme se ke hře, kterou umíme a na jakou máme,“ dodal Michal Dobroň.

Branky a nahrávky: 8. Hrachovec (Mejzr, Smejkal), 22. Kunášek (Paroubek), 23. Kunášek (Zemánek), 26. Procházka (Kunášek), 60. Nekvasil (Pýcha, Malina) - 25. Kejdana (Rindoš), 27. Martínek (Tuma), 28. Kejdana (Martínek, Rindoš), 30. Martínek (Bartoň), 46. Kubát (Pojkar), 50. Tuma (Pojkar), 52. Bartoň (Pojkar), 58. Pojkar (Kejdana), 60. Kejdana (Rindoš). Třetiny: 1:0, 3:4, 1:5.