Na první dva góly Kolína Táborští ještě reagovali, dvakrát vyrovnávali, ale na ty zbylé tři už ne. Kozlové v druhém lednovém utkání potvrdili formu a blýskli se pěknými góly.

První gól. Panna poslal puk na Kadlece na kruhy. Ten čekal, sice jen vteřinku, dvě, ale před ním je prázdná brána. „Myslel jsem, že se gólman přesune a já to dám na zadní tyč a on se nepřesunul,“ smál se, když přijel z ledu poté, co trefil nakonec opravdu zívající bránu.

Druhý gól. Morkes se ocitl s pukem sám v útočném pásmu a u něj byli čtyři hráči Tábora. Nezpanikařil, chvilku počkal, podržel puk, než mu spoluhráči vystřídají. Pak ho poslal na druhu stranu, kde už byl připravený Kadlec. Mezitím se tam Morkes přesunul, společně byli i mantinelu úspěšní. Morkes si vyjel mezi kruhy, Kadlec zvládl přihrát a rána, gól.

Třetí gól. Zase Morkes. Zase u mantinelu. Čekal s přihrávkou do poslední chvíle. Až se chvíli zdálo, jako by se zasekl. Ale nezasekl, naopak, to bylo soustředění a ta nejlépe načasovaná přihrávka na přijíždějícího obránce Bartáka, který mohl z první hned vypálit přímo do brány.

Čtvrtý gól. To byla akce před bránou. Pýcha s Malým se tam zorientovali dobře, rozhodně líp než domácí obránci. Kolínský kapitán pak dopravil pohotově puk do brány.

Pátý gól. První minuta poslední třetiny. Kysela zamířil přesně k tyčce a definitivně utnul naděje Tábora, který v tu chvíli prohrával už o tři branky.

„Naprostá spokojenost, protože si myslím, že jsme předvedli parádní výkon. Nasazení, bojovnost, chtění z Tábora odvézt body, což se povedlo a jsme za to hrozně rádi,“ řekl po utkání kolínský trenér Petr Martínek.

Tento výsledek a ještě kontumace 5:0 utkání Moravské Budějovice – David servis České Budějovice z 21. kola, znamenají, že se Moravské Budějovice posunuly na třetí místo (49 bodů), Tábor je čtvrtý (49 bodů) a Kolín pátý (44 body). Kolín má ale ještě zápas k dobru. Druhý Žďár má také ještě se zápasem k dobru 52 bodů.

Branky: 12. Matušík (Heřman, Seidl), 31. Heřman (Černý K., Mařík) – 5. Kadlec (Panna), 27. Morkes (Kadlec), 37. Barták (Morkes, Kysela), 38. Malý (Pýcha), 41. Kysela (Prokop). Rozhodčí: Micka – Oudes, Ovsík. Vyloučení: 7:6, navíc Černý T. 10 min OT za NESP. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1549. Třetiny: 1:1, 1:3, 0:1.

Kolín: Martínek – Kadlec, Pýcha, Hlaveš, Havelka, Barták, Březina – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Morkes, Pilný – Kysela, Prokop, Kozák.