Kolín – Havlíčkův Brod 2:0

První víkendový duel začali Kozlové ve velkém stylu. V samotném úvodu mače Šifta v brejku našel na zadní tyči volného Semiráda, pro něhož nebyl problém uklidit puk do prázdné. Ve čtvrté minutě tak Kolín vedl 1:0 a nikdo ještě netušil, že je to branka vítězná.

Kozlové pak pokračovali v nastoleném trendu, v desáté minutě přidali branku druhou. V přesilovce pět na tři Kadlec od modré nahrál před bránu Vágnerovi. Ten posunul kotouč na zadní tyč na neobsazeného Tadeáše Kočího, který prázdnou bránou nepohrdl. Sehraná přesilovka znamenala v tu chvílí pro Kozly vedení 2:0 a zároveň určila konečný stav utkání.

V dalších padesáti minutách už totiž žádná branka nepadla. Lépe řečeno, žádná regulérní branka nepadla. Tři minuty před koncem dokázali ještě hosté propasírovat puk do kolínské svatyně, ale až poté, co kolínský gólman ležel v brankovišti po nedovoleném zákroku bez masky, a tudíž branka platit nemohla. Sečteno podtrženo, Kolín bral tři body za výhru 2:0.

„Před víkendem jsme si dali cíl získat šest bodů a první část jsme splnili hned v prvním utkání. Proti Havlíčkovu Brodu jsme hráli zodpovědně a soupeře jsme k ničemu důležitému nepustili. Základem našeho úspěchu byl velmi dobrý výkon brankáře," okomentoval páteční zápas juniorský trenér Václav Vaněk.

Branky: Semirád, T. Kočí. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Kolín: Moravec – Výborný, Kadlec, Špringl, Fiala, Skála, Svoboda, Chmelař – Herwig, T. Kočí, Vágner – Semirád, Zumr, Šifta – Jelínek, Spitzer, Pospíšil.

Třebíč – Kolín 6:7

I vstup do druhého zápasu se Kozlům povedl. Už ve třetí minutě rozvlnil síť třebíčské branky střelou z kruhů obránce Fiala. Kolín se rychle ujal vedení a domácí evidentně zaskočil. Opaření Třebíčští zůstali v transu tak dlouho, že hosté neváhali jejich nevýraznou hru potrestat hned třemi dalšími góly.

V desáté minutě v přesilové hře Skála poslal puk na tyč na volného Tadeáše Kočího, který ze své oblíbené pozice neminul. V šestnácté pak Šifta obkroužil třebíčskou branku a všem vytřel zrak trefou pod víko. Tentýž hráč pak tři minuty na to ujel v sólo akci, a i když se mu gólově zakončit nepodařilo, dokonal to za něj pohotově Jelínek. Radost Kolínským nezkazila ani trefa hostů z poslední minuty. Očekával se totiž tuhý vyrovnaný boj a místo něj si Kolín nesl do kabin pohodlné vedení 4:1.
To navíc Kolínští navýšili hned v úvodu druhého dějství. Jelínek vyhrál buly a Pospíšil na kruzích slavil úspěch. Na jeho střelu z první nemohl třebíčský gólman zareagovat.

Euforie na straně Kolína ale brzy umlkla. Domácí totiž následně proměnili brejk, chvíli na to trestné střílení a znovu brejk a rázem se dotáhli na rozdíl jednoho gólu – 4:5. Kolínským však vrátil klid ještě před koncem druhé třetiny Šifta. Ten hned po Spitzerově buly vypálil z kruhu modré a znovu nachytal třebíčského gólmana na švestkách – 4:6.

Dvoubrankovou výhodu ale Kozlové nakonec v poslední části mače neudrželi. Sudí je čtyřikrát poslal do čtyř a domácí dokázali hned dvě přesilovky využít. Na 6:6 vyrovnávali pět minut před koncem, a tak se jednoznačně rozjetý mač pro Kolínské změnil v pěkné drama. To se neobešlo bez emocí, bitek a šarvátek, ale mač nakonec i ve vypjatém závěru vítěze našel a rozhodujících nájezdů nebylo třeba. Domácí na konci neudrželi nervy na uzdě, dvakrát faulovali a i Kolín dostal možnost přesilové hry a proměnil ji. Šťastným exekutorem se stal útočník Pospíšil.

„I v neděli jsme pokračovali ve výborných výkonech z posledních zápasů. Zejména první třetina se nám vydařila.  Sehráli jsme ji tak, jak bych si to přestavoval. Všichni si plnili to, co měli. Góly jsme nastříleli po hezkých kombinačních akcích," popisoval utkání trenér Kolína Václav Vaněk. „Ve druhé třetině jsme se ale nevyvarovali faulů a navíc jsme neproměnili řadu vyložených šancí a trestné střílení, takže jsme soupeře pustili do hry. V poslední třetině ale náš tým ukázal sílu. I přes časté vylučování, inkasování v oslabeních a zranění dvou hráčů jsme utkání dokázali dotáhnout do vítězného konce," doplnil ještě po mači spokojený kolínský lodivod.

Branky: Šifta 2, Pospíšil 2, T. Fiala, Kočí, Jelínek. Třetiny: 1:4, 3:2, 2:1. Kolín: Hermann – Výborný, Kadlec, Špringl, Fiala, Skála – Herwig, T. Kočí, Vágner – Semirád, Spitzer, Šifta – Jelínek, Pospíšil, Chmelař.