Téměř jasno bylo už po první dvacetiminutovce, kdy domácí skórovali hned třikrát. Poprvé to bylo už po necelých třech minutách. Třebíč si vytvořila úvodní tak a ten přetavila v gól. Střelu Bittnera ještě Sejpal vyrazil, ale na pohotovou dorážku agilního Šťovíčka už neměl nárok.

Zkraje třinácté minuty obrana Kozlů zaspala a do brejku se dostal Bittner. Jeho zakončení bylo parádní, kolínský gólman neměl při jeho akci téměř žádnou šanci.

Dílo zkázy první třetiny dokonal pro hosty Malý. Odvážně se vrhl mezi tři obránce Kolína, dostal se až za branku, odkud puk nahodil před bránu. Gólman Sejpal si jej srazil do vlastní brány. To byl pro strážce kolínské svatyně poslední hřebíček a přenechal své místo mezi třemi tyčemi Ondřeji Martínkovi.

Kolín nebyl v útočné třetině příliš nebezpečný a jeho snažení zarazili hned na začátku druhé části domácí čtvrtým gólem. Podruhé se prosadil Šťovíček v přesilové hře, kdy byla hostující defenziva před svým brankářem dost důrazná.

Že odjedou hostující borci bez bodu bylo už téměř jasné. Jim se ale nepodařilo ani jednou skórovat. Nějaké příležitosti sice měli, ale gólman Jekel byl vždy na místě a pokaždé radost hostujícímu táboru překazil.

O dost nebezpečnější byli domácí, dvakrát jeli v závěrečné třetině sami na gólmana, ale vylámali si na něm zuby.

Frustrace na straně Kolína byla na konci zápasu patrná, za katr museli hned tři Kozlové. A ještě popáté inkasovali. Proti prvnímu pokusu zasáhl dobře gólman Martínek, Hrubec ale dorážku zvládl.

Kolín tak zůstal na sedmadvaceti bodech. A potvrdil, že na cizím ledě příliš trkat neumí.

Třebíč – SC Kolín 5:0

Branky a nahrávky: 3. Šťovíček (Bittner, Psota), 13. Bittner (Šťovíček, Tejnor), 17. Malý (Tejnor, Kowalczyk), 22. Šťovíček (Michálek, Psota), 60. Hrubec (Ferda, L. Chalupa). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Bartek, Gančarčík. Třetiny: 3:0, 1:0, 1:0.

SC Kolín: Sejpal (17. O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Štohanzl, J. Veselý – Síla, Zumr, Petržilka – Mašín, Semirád, J. Stehlík – Němec.