První třetina byla v režii Kolína. Ten proměnil brzy přesilovou hru, ujal se vedení a diktoval tempo. Jenže u jedné branky z přesilovky zůstalo, a tak se hosté drželi pořád ve hře.

V prostřední části jim pak přálo štěstí. Dali dva góly během tří sekund a absolutně změnili obraz hry. Nejprve jim pomohl kolínský Sejpal, který špatně rozehrál a namazal. Pak zaskočení Kozlové po buly zaváhali a tři sekundy stačily hostům, aby střelou z kruhů přidali branku druhou.

Rázem vedli a byli to oni, kdo vévodil utkání. Kozlové se však dostávali zpět do tempa, i díky přesilovkám. A v jedné z nich vyrovnali. Z voleje od modré to napálil Havelka. Jak se později ukázalo, byla to branka, která pro Kozly znamenala bod.

Jiná totiž v základní hrací době nepadla, ani v prodloužení, a tak rozhodovaly nájezdy. V nich Sejpal nepustil za svá záda nic, a naopak ve druhé sérii dali domácí gól. Netušil po zemi poslal puk pro dva body a vítězství.

Kolín – Trutnov 3:2 sn

Branky: 7. Kozák (Semirád, Havelka), 37. Havelka (Pýcha, Semirád), 65. Netušil z nájezdu – 27. Smékal, 27. Svoboda (Ukhin). Rozhodčí: Velčovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 1:0. Diváci: 754.

Kolín: Sejpal – Havelka, Pýcha, Hanzl, Mlčoch, Březina, Barták – Kozák, Semirád, Němec – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Pilný, Kadlec.