S příchodem pardubického trenéra Jiřího Seidla ke kolínskému hokejovému áčku dres ale změnil a šel ke Kozlům. V Kolíně si Marek Voženílek vybojoval pevné místo ve druhé obraně a stala se z něj spolehlivá součást kolínského mužstva. Bude kolínský dres i nadále dvaadvacetiletý defenzivní hráč oblékat?

Jak si užíváte volných dnů po sezoně a před startem letní přípravy?
Po vypadnutí z play off jsem si dal týdenní volno, a pak jsem se začal připravovat na další sezonu sám, než začne příprava s týmem.

Jak?
Chodil jsem do posilovny. Hlavně jsem se snažil nabrat sílu.

Kozlům začíná příprava na začátku května. Uvidíme vás v Kolíně?
Ano, měl bych v Kolíně nastoupit na letní přípravu hned od začátku.

Proč jste se rozhodl pro Kozly? Nebyly jiné nabídky?
Říkal jsem, že když hrát druhou ligu, tak jedině v Kolíně. Z první ligy zatím nabídka není.

Jak se vám v Kolíně líbilo v loňské sezoně?
Byl jsem nadmíru spokojený. Dostal jsem hodně prostoru na ledě, za což děkuji trenérům. Kluci v kabině super, byla úžasná parta. Fanoušci byli skvělí, chodilo jich hodně. Škoda nepodařeného play off, pořád mě to mrzí.

Sice jste s ním nehrál v lajně, ale v týmu jo. Tomáš Pácal je v Kolíně snad vzor pro všechny beky. Přiučil ses od něj něco?
Tomáš je osobnost kolínského hokeje. Snažil jsem se ho pozorovat při zápasech i při trénincích. Určitě jsem si z toho hodně vzal.

V obraně jste hrál s Lukášem Skokanem. Jak se vám s ním hrálo?
S Lukášem se hrálo na výbornou. Zůstával vzadu, když jsem se vydal pomoct do útoku. Nemůžu si stěžovat.

Když o tom mluvíte. Byl jste nejproduktivnější obráncem Kolína. Dal jste šest gólů. K tomu měl deset asistencí a celkové jste byl v kanadském bodování po Honzovi Hanzlovi druhý nejlepší. V play off jste pak měl bilanci 1+2. Rád se vydáváte dopředu?
Tak ty body, to je výsledek celé lajny, které se náramné dařilo. Co se týče mě, rád pomůžu dopředu, když to situace dovolí. V mládežnických kategoriích jsem hrál i v útoku.

Co vůbec děláte v osobním životě?
Pomáhám v otcově firmě.