Vosy vedou jen díky skóre

Poděbrady – V Poděbradském poháru, soutěži amatérských hokejistů, bylo odehráno deváté kolo, poslední kolo první poloviny soutěže.

1.12.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Škvára

Po její první půlce jsou v čele dva neporažené týmy – Křečhořské Vosy a Hokejky Nymburk, jejichž vzájemný zápas skončil remízou. Není pochyb, že právě v odvetném zápase těchto dvou týmů se rozhodne o celkovém vítězi soutěže.

Poslední zápas v soutěži odehrál tým Lyšáci Lysá nad Labem, který se z druhé poloviny odhlásil.

V souboji Běchovic a nymburských Hornetů rozhodly o porážce Běchovic dvě tříminutovky, ve kterých Běchovičtí vždy inkasovali čtyři góly v rychlém sledu. Nejprve Horneti vstřelili čtyři branky v rozmezí 3. a 5. minuty a pak se jim podobný kousek povedl v rozmezí 51. a 55. minuty.

Sány držely krok s favoritem z Křečhoře jen první dvacetiminutovku. Pak už se projevila kvalita na straně Křečhoře, která vysoko zvítězila a díky lepšímu skóre se posunula na první místo tabulky.

V utkání Lysé a Brkounů se oba týmy přetahovaly o vedení, na tři branky Brkounů v rozmezí 52. – 55. minuty už ale hokejisté Lysé nedokázali odpovědět a z ledu odešli poraženi.

Ve svém druhém utkání vedli Běchovičtí nad Pátkem po první třetině 3:2, ve druhé části však otočili Pátečtí vedení na svoji stranu a vítězství si již vzít nenechali.

Výsledky 9. kola: Běchovice – Hornets Nymburk 2:10 (0:6, 1:0, 1:4), Křečhořské Vosy – Sány 15:5 (6:3, 3:0, 6:2), Lyšáci Lysá nad Labem – Brkouni 8:10 (3:3, 2:4, 3:3), Pátek – Běchovice 10:6 (2:3, 5:1, 3:2).

Los 10. kola: Pátek – Tsunami Nymburk (ne 13:00), Hornets Nymburk – Sány (ne 17:30), Hokejky Nymburk – Běchovice (ne 20:00), Křečhoř – Brkouni.

 1. Křečhořské Vosy⋌ 8 7 1 0 103:22  22
 2. Hokejky Nbk⋌ 8 7 1 0  98:32  22
 3. Brkouni⋌ 8 5 1 2  62:61  16
 4. Pátek⋌ 6 3 1 2  42:44  10
 5. Sány⋌ 7 3 0 4  47:62   9
 6. Tsunami Nbk⋌ 6 2 0 4  42:43   6
 7. Hornets Nbk⋌ 7 2 0 5  37:66   6
 8. Lysá n. L.⋌ 8 1 0 7  43:81   3