Kolín – Písek 4:5

Písečtí našli na Kolínské velkou zbraň. Jistého gólmana a zejména brejky. Čtyři z pěti gólů totiž vsítili po brejkovém úniku.

Poprvé se o slovo přihlásili v osmé minutě. Na to Kozlové dokázali zareagovat až na konci prvního dějství, ale přece. Nejprve Šifta orazítkoval jen břevno, ale ve dvacáté pak do kasy propasíroval puk Zumr a bylo vyrovnáno – 1:1.

Znovu do vedení šli hosté v polovině druhé dvacetiminutovky, když se po dalším z jejich brejků ujala dorážka. Jenže ani to jim dlouho nevydrželo. Chvíli na to totiž přes jejich obranu přešel Šifta a puk dotlačil až do písecké svatyně. I po druhém zvuku sirén se šlo tedy do kabin za vyrovnaného stavu – 2:2.

Chleba se tak lámal až v poslední třetině. A od její první minuty ne dobře pro Kolín. Hosté totiž nejprve využili přesilovku pět na tři, šest minut na to v gól přetavili další únik, a aby toho nebylo málo, přidali ještě brejk další, a to rovnou ve vlastním oslabení. Zkrátka, Kozly nachytali dokonale na švestkách a získali třígólové vedení.

Ani to však modrobílé neodradilo. Když pak šest minut před koncem Šifta snížil na rozdíl dvou branek, Kozlové byli zase ve hře o body. A bojovali. Jenže kontaktní branka padla až minutu před koncem, když Šifta dokonal čistý hattrick, a na vyrovnání zbylo času málo. Hosté si vedení pohlídali a z Kolína odvezli tři body.

Kozlí junioři byli na domácím ledě poraženi po téměř dvou měsících.

„Hráli jsme moc na krásu a ne na účelnost. Zahodili jsme spoustu šancí. Rozchytali jsme tím píseckého gólmana a ten se pro nás nakonec stal velkou překážkou. Takové zápasy jsou, to je sport," komentoval porážku trenér Václav Vaněk.

Branky: Šifta 3, Zumr. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:3.
Kolín: Hermann – Chaloupka, Kadlec, Špringl, Chmelař, Skála, Svoboda, Tvrdík – Herwig, Zumr, Vágner – Semirád, M. Kočí, Šifta – Nedbal, Spitzer, Jelínek – Hubáček.