Ve dvaceti pěti utkáních nasbíral třicet bodů za 22 gólů a 8 asistencí. V play off pak nasbíral bodů pět za dva góly a tři asistence. Další ale už nepřidá. Hokejisté Kolína totiž vypadli ve čtvrtfinále se Žďárem.

„Zklamáním je to pro mě a myslím, že i pro celý Kolín. Od kapitána po náhradníky, od trenéra po vedení, od nejmenšího fanouška po největšího. Proste celkově je to velké zklamání," posteskl si Veselý.

„Já osobně, když jsem přišel do Kolína, tak jsem cestu měl jasnou, play off a uspět. Vyhráli jsme základní část, paráda, ale nám to bohužel uškodilo. Hlavně si myslím, že zápas play off jsme odehráli jen jeden. V ostatních prostě soupeř bojoval víc, a proto jsme skončili," dodal.

Sezona skončila. Jak nyní trávíte dny? Trénujete ještě?
Po vyřazení ve mně byla taková hořkost, že jsem věci hodil do pytle a zabalil a vlastně to tak udělali všichni. Na trénování na ledě nebyla nálada, takže se sezona ukončila. Trénuji ale každý den ráno na suchu v Jaroměři. Zároveň jsme pořádali jako rodina v Jaroměři mezinárodní hokejový čtyřdenní turnaj Winnwell cup 2016, který založil náš tatínek. Byl to už 15. ročník.

V play off jste úplně vyhořeli střelecky. Proč to nešlo?
Těžko říct proč. Možná jsme si mysleli, že to bude stejně lehké jako celou sezonu. Jenomže play off je úplně něco jiného. Nám se nedařili kombinace do prázdné branky, kterých v základní části bylo mraky. Tak jsme si řekli, že vše musí jít do brány a že musíme mít důraz na brankovišti. Bohužel to jsme nedělali, kromě jednoho zápasu, který od nás byl špičkový. Bohužel jsme to už ale nezopakovali.

Vy sám jste byl v základní části ostrostřelec a ani vám to v play off moc nevyšlo…
Když vezmu sebe, tak základní část nebyla špatná. Já rád dávám góly. To jsem se snažil dělat. Mohlo jich byt více i méně. Ale jak říkáte, play off nevyšlo a mrzí mě, že v bráně Martin Sejpal splnil svou roli na jedničku s hvězdičkou a my střelci jsme mu nepomohli a zklamali jsme.

Co zamýšlíte na další sezonu?
Ještě nic nevím. Určitě bych chtěl zabojovat o místo ve vyšší soutěži, dostat prostor a ukázat, že na to mám.

Do Kolína jste přišel letos až na podzim, přesto jste odehrál většinu utkání. Jaké to pro vás v Kolíně bylo?
Já si okoukl Kolín už minulý rok před odchodem na Slavii. Kolín jsem si zamiloval stejně jako Pardubice, kde jsem byl sedm let, anebo Slavii. Nic mi tu nechybělo, podmínky byly fajn, posilovna 
k dispozici, tým lidí bezva, vše super! Chtěl bych ještě poděkovat fanouškům, kteří jsou parádní. Byli s námi celou sezonu až do toho posledního zápasu. Kvůli nim mě vše mrzí 
o dost víc. Chci poděkovat i za to, že nám několikrát udělali domácí prostředí i na venkovních zápasech.