Honzo, v Kolíně jste už podruhé. Byl jste tu na pár zápasů loni. Jak se vám u Kozlů líbí?
Ano. V loni mě Kolín vzal po zranění, abych se mohl rozehrát. Dařilo se mi a po měsíci jsem se posunul dál a hlásil jsem, že do Kolína se vždy rád budu vracet. Je tu super parta lidí a fanoušci mě pokaždé moc překvapí, což je velmi příjemné. Fandí suprově. Vypíchnul bych středeční zápas, který měl víc než super atmosféru.
V Kolíně se mi líbí a bylo by super, kdyby se tady do budoucna podařilo postoupit do první ligy.

Když se vrátíme ještě k tomu loňsku, dával jste góly. Pak si vás vytáhla Slavia, kde jste do dneška a do Kolína jste teď přišel jako náhrada za Šafránka. Jaké to je ve Slavii?
Ano, tak to bylo. Slavia? Minulý rok jsem si to tam moc oblíbil. Poznal jsem nové kamarády, lidi atd. Ke Slavii mě malinko přirostlo srdce i z toho důvodu, že před měsícem v nemocnici nad Slavií jsem trávil poslední chvíle s milujícím tátou.

Když se hledala ve Slavii náhrada za Šafránka, v první vlně vaše jméno vůbec nepadlo. Proč?
Tak v první řadě to bude asi proto, že se hledal centr, což já nejsem. Za další jsem to měl příchodem ke Kozlům ve Slavii trošku složitější. Chvíli jsme se tam domlouvali i na mém odchodu jinak. Bohužel jsem tam nedostal větší prostor. Hrají tam starší hráči, jelikož má Slavia vyšší cíle, tak se to dá i pochopit. Ale já potřebuji co nejvíc hrát, takže jsem se nakonec domluvil na střídavé starty do Kolína.

Nakonec jste tedy v Kolíně a dáváte góly. Proti Děčínu jeden, proti Nymburku tři…
Jsem rád, že se daří. Proti Nymburku to byla další úžasná výhra a já jsem jen rád, že tomu mohu góly pomáhat.

Když se vrátíme k tomu Děčínu. Začínal jste ve třetí lajně. Pak vás kouč na konci druhé třetiny vytáhl do první a hned v prvním střídání jste dal gól. Byla to souhra náhod nebo poděkování za důvěru?
Já myslím, že oboje. Náhoda jako první a pak, když jsem dal gól, i poděkování. Když jsem byl ve třetí lajně, hrál jsem s rodinou Kadleců a bylo to dobré, ale pořád tomu něco chybělo. Pak přišla změna, která prospěla, což je jedině dobře pro tým.

Proti Nymburku už jste zůstal 
v té první lajně a byl z toho hattrick. Souvisí to, jestli hráč dává góly, s tím, v jaké lajně nastupuje?
O lajně to určitě není. Většinou je síla v prvních dvou lajnách, takže je třeba na vstřelení gólu lepší hrát na třetí lajnu, ale na to se stejně nedá spoléhat. Hlavni je najít 
k sobě parťáky a vyhovět si. Pomoci si a nevěšet hlavu ze špatného střídání. Naopak se povzbudit, což si myslím, že se Semíkem a Pepíkem (Jakub Semirád a Josef Malý pozn.red.) funguje.

Jak dlouho budete v Kolíně?
Zatím je vše na měsíc a vše se řeší, takže to přesně nedokážu říct. Já se soustředím teď hlavně na hru a na to, abych bodoval a vyhrávali jsme.

V sobotu jedete do Tábora. To bude souboj o první místo tabulky. Jak se na zápas těšíte?
Na zápas v Táboře se moc těším a věřím, že to bude zápas blížící se první lize.

V Kolíně se možná můžete cítit jako doma. Původem jste hokejově z Pardubic, když pominu úplné začátky v Jaroměři, a 
z Pardubic je i Marek Voženílek, teď tam hraje Karel Nedbal. A trenér Seidl je také z Pardubic…
Kluky znám, jsou to super kluci a dobří obránci. Pro Kolín je to určitě další přínos. A trenér? Ano, ten mě trénoval 
v mládeži Pardubic, takže ví, co ode mne čekat a také ví, jaké jsem číslo (smích). Snažím se hlavně nezklamat.