Fanoušci hokeje z celého Česka se sjeli do Všechlap už včera večer, kdy se konala welcome párty. Samotný turnaj v malé kopané startuje dnes v 9 hodin. „Zájem o turnaj mělo původně asi 17 týmů. Uvidíme, kolik jich nakonec dorazí," řekl Nymburskému deníku hlavní organizátor turnaje Tomáš Koníček.

Úroveň se zvyšuje

Jako jediný se zúčastnil všech deseti ročníků, takže má celkem přehled. „Musím říct, že se úroveň turnaje rok od roku zvedá. A také přibývá týmů. K těm tradičním patří kromě Nymburka také Kolín, Tábor, Sokolov či Pelhřimov," tvrdí Koníček.

Podle něj letos nahlásily účast ještě týmy Vítkovic, Slavie, Hradce Králové, Litoměřic, Benátek nad Jizerou, Klatov, Soběslavi a Ústí nad Labem. Některé celky prý budou mít i „B" tým.

Jak to vzniklo?

První ročník vznikl vlastně z hecu a díky rivalitě Nymburka a Kolína. Tehdy spolu oba fankluby hrály po skončení sezony klání na ledě. „Nymburk dostal nakládačku a tak s námi chtěli hrát fotbal. Proto jsme uspořádali rovnou turnaj a pozvali další týmy," vysvětluje velký fanoušek Kolína Jiří Klasna.

Nymburk tehdy turnaj vyhrál, což zopakoval i při čtvrtém ročníku a i v dalších letech ve smíšeném týmu s Táborem či společně s Kolínem.

Turnaj nabral tradici v následujících letech. „Při vší snaze kolínských fanoušků byla úroveň prvního ročníku hodně amatérská a tak jsem chtěl ukázat, že v Nymburce umíme udělat lepší turnaj," povídá Koníček.

Tradice

Postupně se nabalovaly další týmy, které chtěly pořadatelství. „Jsem rád, že tahle myšlenka neupadla. A věřím, že turnaj bude ještě pár let pokračovat a že se přidá ještě více týmu," řekl Klasna a rovnou popsal v jaké duchu celý víkend probíhá. „ Je to vážně v pohodové atmosféře. Rivalita jde u pivka stranou a probíráme běžné starosti hokejových fanoušků. Přece jen toho máme hodně společného," vysvětluje kolínský fanda.

Hlavní organizátor sehnal pro letošní ročník několik novinek. „Turnaj získal partnery v podobě celosvětových značek. Budou zde také hostesky a turnaj se konečně dočká toho, co by správnému turnaji slušelo. Ale to je tajemství, které se všichni dozví při slavnostním vyhodnocení," říká tajemně Koníček.

Vítězové

2004    Nymburk (pořádal Kolín)
2005    Třebíč (Nymburk)
2006    Tábor A (Tábor)
2007    Nymburk/Sparta (Slavia)
2008    Milevsko (Tábor)
2009    Sokolov (Nymburk)
2010    Tábor B/Nymburk (Tábor)
2011    Kolín/Nymburk (Sokolov)
2012    Kolín/Nymburk (Pelhřimov)