„Určitě v tomto utkání nevyhrálo lepší mužstvo," konstatoval trenér kolínských hokejistů Václav Rác. „Přestože jsme dostali laciné branky, v poslední třetině jsme zaslouženě otočili  utkání v náš prospěch a šli jsme za vítězstvím. Branka při odvolaném brankaři padnout může,to se 
v hokeji stává, ale při větším soustředění rozhodující branka už padnout neměla," dodal.

Dlouho po zápase jste nenacházel slova, přesto, co jste hráčům v kabině řekl jako první?
Hráči byli v emocích, únavě a já zcela výjimečně hodnotím zápas po jeho skončení. Nikdo nikomu nic nevyčítal. Jen jsme si podali ruce, poděkoval jsem jim za práci v průběhu celé sezony. Kolega Bohouš Lupínek navrhl, abychom si zazpívali naši cukrárnu. Píseň, kterou zpíváme v kabině po každém vyhraném utkání.

Zažil jste někdy ve své kariéře podobný konec?
Tak takový konec jsem ještě nezažil. Ani jako hráč, ani jako trenér.

Po utkání za vámi osobně přišel Roman Čechmánek. Prozradíte, co vám říkal?
Roman mi říkal, že jsme dobře přečetli jejich rozehrávku a hodně se mu líbil výkon našeho mužstva. Uznal, že měli velké sportovní štěstí. Oceňoval i složení našeho týmu, které je převážně z vlastních odchovanců.

To určitě potěší, uznání od takové persony?
Přišlo mi, že mluvil upřímně.

Dvakrát jste v zápase prohrávali, nakonec jste výsledek otočili a vypadalo to na vaše vítězství. Věřil jste za stavu 3:2 
ve výhru?
Bezmezně jsem věřil, že to dotáhneme do konce zápasu.

Jenomže pak přišla power play a vyrovnání a nakonec pak ta nešťastná poslední vteřina. Co se tam přesně stalo?
Nebyli jsme důslední při dohrání soupeře v útočném pásmu a následně jsme nepohlídali sjíždějícího útočníka soupeře.

Řekl jste třeba po utkání něco důrazného hráčům, kteří byli na ledě?
Kluci byli sami nešťastní. Byla tam i nějaká slza. Věřím, že je to posílí a poučí do nejbližší budoucnosti. Sami viděli, jak drobná nedůslednost otočí utkání.

Jak byste zhodnotil sérii proti Hodonínu?
V sérii jsme si dokázali, že se blížíme k výkonnostně nejlepšímu týmu naší skupiny a že jdeme správnou cestou. Dále jsme si ověřili, že po náročné letní přípravě jsme četnost hraných zápasů zvládli i kondičně.

Kolín se po dlouhých dvanácti letech dostal do vyřazovacích bojů. Z tohoto pohledu se musí sezona hodnotit pouze kladně. Nebo je něco, s čím nejste spokojený?
Velmi mě mrzí porážka 1:10 ve vyřazovací části v Nymburce. Dá se prohrát, ale tady mi bylo líto našich fanoušků. Dohrávali jsme velmi nedisciplinovaně. Tam to nebylo v pořádku, což jsme si vyříkali. Jinak to musíme celé hodnotit pozitivně, je na co navázat.

Určitě jste dostal spoustu gratulací. Které si vážíte nejvíc?
Pevný stisk ruky od Venci Nedbala, který klub rozhýbal a nastartoval sportovní a ekonomické změny.

Jaký program vás nyní čeká?
Tento týden se ještě sklouzneme, potom budou mít hráči zasloužený odpočinek a kolem 20. dubna se sejdeme na úvodní trénink, hokejisty tak neoblíbené letní přípravy.