"No nějak se mi to seběhlo všechno. Bylo tam to céčko, hattrick a zároveň desátý gól v Pelhřimově a teď další hattrick, už to opravdu leze do peněz (úsměv), ale zase na druhou stranu to kabina vřele přivítala.

Co to, že se vám teď střelecky tak náramně daří? Může na to mít vliv i to, že vám trenér dal důvěru a svěřil kapitánské céčko?
Vliv to asi mít může. Je to pro hráče a jeho sebevědomí dobré, když cítí takovou důvěru. Ale především je to tím, že díky výhrám máme větší pohodu. A také větší zápasové tempo, když teď v lednu hrajeme dvakrát týdně. Jeden zápas za týden je málo.

V tabulce jste se stabilně ujali místa v první čtyřce. Základní část se pomalu blíží ke svému konci. Jak myslíte, že skončíte po základní části? Jak vidíte reálně vaše šance?
Myslím, že Kobra uhájí první místo a o to druhé se popereme s Táborem a Sokolovem. Čekají nás ale ještě těžká utkání. Hned teď ve středu Sokolov a výhra by nám hodně pomohla. Dále pak hrajeme ještě s Kobrou, Vrchlabím, Jabloncem nebo derby s Nymburkem. Tohle budou zápasy, které rozhodnou o našem umístění. Samozřejmě bych si přál druhé místo, ale dobré bude být v té čtyřce.

Co si myslíte, že je vaše největší přednost a naopak největší slabina?
Předností je určitě široký kádr, kterým můžeme v play off disponovat. Navíc se teď vrátili kluci po zranění a Mazačka (Martin Mejzr pozn.red.) z dovolené (úsměv). Slabinu máme asi v osobních soubojích. Potřebovali bychom trošku přitvrdit muziku, jak se říká.

Když se vrátíte ještě k tomu kapitánování. Kapitánské céčko máte v áčku poprvé. Jak se vám přebírala role po dlouholetém kapitánovi Pepíkovi Malém?
Pepík je v Kolíně už ikonou, tak doufám, že se mi podaří navázat a plnit tu funkci minimálně stejně tak dobře, jako to šlo jemu.

Cítíte na ledě nějakou změnu, když jste kapitán?
Cítím větší odpovědnost za celý tým a hlavně také za svůj výkon vůči týmu.