,,Naskytla se nám možnost získat zkušeného Jána Nika, který projevil zájem hrát u nás, protože se chtěl vrátit blíž domovu z rodinných důvodů. Vzhledem k našemu omezenému rozpočtu jsme museli uvolnit jiného hráče a volba padla na Ondru Kachyňu,“ vysvětluje trenér Kolína Jan Šťastný, jak a proč k této výměně došlo.

,,Myslím, že pro Ondru bude z hlediska sportovního a dalšího hráčského vývoje obrovská výzva oblékat dres Dukly a naopak SC Kolín v Jánu Nikovi získává ostříleného a zkušeného obránce, který je pro hráče soupeře hodně nepříjemný. Věřím, že angažováním Honzy získáváme zkušeného obránce, který vedle sebe vychová mladé a pomůže nám k záchraně v Chance lize pro další sezonu,“ doplnil ještě kolínský kouč.

Jak už bylo zmíněno, jednatřicetiletý obránce by se v dresu kozlů měl objevit už v utkání proti Ústí nad Labem.

Profil Jána Nika (z webu www.hcdukla.cz)

Původem Liberečák má za sebou dlouho kariéru. Pošel mládežnickými týmy Liberce a vyzkoušel si i reprezentaci U16 a U17 (dohromady 6 zápasů, 1 asistence). Seniorský hokej poprvé hrál za druholigovou Roudnici nad Labem v ročníku 2009/2010. O rok později naskočil ke dvěma extraligovým startům za Liberec a k sedmi utkáním za Benátky nad Jizerou. Právě liberecká farma hrající Chance Ligu se stala pro obránce – praváka od roku 2011 do roku 2015 domovem (s krátkými pauzami v Jablonci a Prostějově).

V sezonách 2015/2016 a 2016/2017 hrál za Třebíč, kde získal 26 bodů v 89 utkáních. Další tři sezony opět nastupoval v Benátkách, ale mezitím pomáhal i ve druholigovém Vrchlabí (44 bodů ve 45 zápasech) a odskočil si také do Dukly Trenčín.

V uplynulé sezoně oblékal dres Vrchlabí, kterému pomohl k výbornému čtvrtému místu 11 body (4+7) ve 33 utkáních. Ve vyhroceném čtvrtfinále pak Stadion padl v šesti utkáních proti Vsetínu a Ján Niko zaznamenal v play off další čtyři body (1+3).