Rozhodovalo se v podstatě v první třetině. Jedině v ní totiž padaly góly. Začátek byl vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Ale první, kdo udeřil, byli Kozlové. Krajňák zpracoval nahrávku a vypálil pod víko. S tím Brázdil nemohl nic dělat. A vlastně ani s druhým pukem, který prosvištěl do jeho brány.
To bylo na úplném konci kolínské přesilovky, v momentě, kdy nymburskému hráči skončil trest a kdy do konce první třetiny zbývalo devět sekund. Obránci Kolína si vyměnili puk na modré, Voženílek vystřelil a Panna ještě tečoval – 2:0.

,,Bylo to do kabiny, tečované, to je nepříjemné vždycky," řekl po utkání trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Nicméně věděl, že to nebylo to zlomové v zápase. Zlomové ze strany Nymburka bylo to, že nedali gól. ,,Výborně zachytal Růžička v soupeřově bráně. Neprostřelili jsme to, ani žádnou tečí. Vychytal to. Bez gólu se vyhrát nedá. Takže my jsme ti poražení," hodnotil utkání.

Ve druhé i třetí třetině Nymburk domácí přestřílel, měl řadu šancí. Třeba Šimek pálil z mezikruží nebo Pýcha od modré. Kolín měl ale jednu velkou zbraň. Důslednou obranu a bezchybného gólmana. Nymburští tak do kolínské kasy nevloudili ani jeden puk.

A to nakonec ani v samotném konci utkání, kdy hráli téměř tři a půl minuty power play. Kozlové totiž vyhodili puk z obranného pásma mimo hřiště, dostali trest, a to byla šance pro hosty hrát bez gólmana šest na čtyři. Pokus měl Pýcha, Kříž pálil od modré, dorážet zkoušel Bičiště, deset sekund před koncem zápasu ještě Eis střílel z mezikruží, ale do kolínské branky nepronikl jediný puk.

Nymburk tentokrát odjel z kolínského ledu poražen. Kolín sebral důležité tři body.

,,V první třetině jsme byli aktivní, řekl bych i lepší. Postupně se hra ale vyrovnala. Víme, že Nymburk není na předních příčkách tabulky jen tak náhodou. Nymburk několikrát v posledních zápasech otočil stav, takže jsme hráče nabádali, ať hrají z obrany, což mohlo působit z naší straně zakřiknutě. Byl to ale dobrý taktický výkon. Dobrý výkon v obranné hře i gólmana," hodnotil na druhé straně asistent trenéra Kolína Jaroslav Plíšek.

Kolín - Nymburk 2:0

Branky: 14. Krajňák (Černý, Kusý), 20. Panna (Voženílek, Kadlec st.). Rozhodčí: Veselý – Tasch, Žídek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Diváci: 836.
Kolín: Růžička – Hanzl, Březina, Voženílek, Kadlec st., Barták, Horyna, Skokan – Starý, Semirád, Malý – Pipek, Zumr, Panna – Kusý, Krajňák, Černý – Kadlec ml., Kozák.
Nymburk: Brázdil – Hes, Kříž, Pýcha, Knesl, Novák, Saňa, Rittig – Šimek, Ječný, Stehlík – Eis, Bičiště, Loučka – Kuzďas, Smejkal, Barbora – Ježek, Čtvrtečka.