Kolínský tým začal hodně aktivně. Pomohla mu přesilovka, ale nic z toho nebylo. Přesto se Kolín dočkal. První gól před svými fanoušky dal v 11. minutě kapitán Šafránek. Vsetín mohl vyrovnat, ale Kloz neproměnil trestné střílení. Pak měli hosté další možnost v přesilovce, obrana domácích ale odolala.

Prostřední třetina začala opatrně, ani jeden tým si nevypracoval tlak. Hosté nevyužili ani minutovou přesilovku pět na tři. A pykali za to. Husa využil rozhozené obrany soupeře a nadvakrát překonal brankáře Gábu. Druhá třetina skončila o dvě minuty dříve kvůli prasklému plexisklu. V dohrávce třetiny se nic mimořádného nestalo.

V závěrečné části doslova čaroval domácí gólman Sejpal. Vsetínský Řehuš střílel skoro do prázdné, kolínský brankář ale předvedl parádní semafor a puk chytil. Na druhé straně Blaha nevyužil špatného vyjetí Gáby z brány. Na brankové čáře zastoupil brankáře spoluhráč. Hrál se hodně otevřený hokej, diváci byli nadšení. V podobné situaci jako Řehuš se objevil Bartko, Sejpal ale předvedl další parádní zákrok. Vítězství Kolína pojistil pět vteřin před koncem Zumr střelou do prázdné brány a Kolín mohl slavit první vítězství v Chance lize.

"Byl jsem zvědavý na výkon Kolína po debaklu na Kladně a musím říct, že se domácí rehabilitovali velmi dobře. Zápas se mi moc líbil, Kolín bojoval. Když budou v těchto výkonech pokračovat, mají šanci na play off," řekl fanoušek Martin Vitoch.

"Já jsem byla úplně nadšená z výkonu Kolína, kluci hráli parádně, obětavě a srdíčkem. A skvěle zachytal Sejpal," měla radost fanynka Michaela Dolejší, dcera bývalého vynikajícího hokejisty a trenéra Kolína Vratislava Filipiho.

Kolín – Vsetín 3:0

Branky a nahrávky: 11. Šafránek (Jankovský), 36. Husa (Šafránek), 60. Zumr (Krejčík). Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Diváci: 1250.

Kolín: Sejpal  – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Zdeněk, Váchal, Pýcha, Barták – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Zumr, Petržilka – Mašín, Štohanzl, Síla – Semirád, Kozák.

Vsetín: Gába - Hryciow, Smetana, Kudělka, Bartko, Štach, Jenáček, Ondračka – J. Kloz, Machač, Babka – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, R. Vlach, Rehuš – Hořanský, Šilhavý, Vítek.