Jiří Kadlec (48). Patří mezi legendy kolínského hokeje. Tomu se věnuje po vzoru svého dědy již od předškolních let. Přestože se jeho věk blíží k padesátce, stále nehodlá s milovaným sportem skončit. V současné době hraje za béčko Kolína. Karanténu tráví doma na Kbílku v rodinném domě, kde mu společnost dělá manželka se synem.

Omezila vám karanténa hodně sportovní život?
Vzhledem k tomu, že jsem profesionální trenér a ještě docházím na hodiny tělesné výchovy na základní školu, tak velmi. Navíc nám byla ukončena úspěšná sezona před její nejdůležitější fází – play off. To dost mrzí.

Prozraďte, jak se udržujete v kondici?
Párkrát jsem byl běhat, asi dvakrát (smích). Jinak se udržuji víceméně prací. Doháním resty okolo domu, to je snad jediná věc, kde ta omezení prospěla (úklid garáže, zahrada).

Jaký domácí trénink byste doporučil všem?
Jakýkoli pohyb. Každý rychle zleniví. Zároveň každý nejlépe ví, jaká pohybová aktivita je mu příjemná a zároveň tělu prospěšná. Zkrátka pohyb.

Co vás karanténa naučila?
Zkouším hrát na basovou kytaru. Máme v garáži zkušebnu pro kapelu, tak moje pokusy doma nikoho nedráždí.

Roušku jste si ušil/a vlastní nebo jste ji dostal/a. Případně od koho?
Roušky jsme dostali, švagrovou postihlo masivní šití roušek, takže měli jsme na výběr. Protože vycházím na veřejnost minimálně, stejně mi stačí jedna.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Na lidi, pokecat si z očí do očí bez hadru a případně u toho něco dobrého pojíst a vypít.