Spolupráce mezi Kolínem a královéhradeckým klubem tak funguje na všech frontách. Nejen hráčskými výměnami, ale i na poli manažerském.

Propojení mezi oběma mužstvy tak dostane oficiální podobu. „Zápasy a chod týmu bude nyní zajišťovat nově založená společnost SC Mountfield Kolín s.r.o. Hlavním stavebním kamenem v této společnosti je samozřejmě klub SC Kolín," stojí v tiskové zprávě. „Do jednání o podmínkách přímého vstupu do vznikající společnosti jsou zapojeny také klub Mountfield HK a město Kolín, kteří mají zájem stát se hlavními partnery klubu."

„Nová společnost je důkazem toho, že oba zmíněné subjekty nastoupí do sezony Kozlům bok po boku. Koncept vzájemné spolupráce je nastaven, nyní probíhají jednání o smluvních a organizačních detailech," píše se na webu Kolína.

Mountfield už dodal do partnerského klubu několik hráčů: třeba útočníka Dominika Sklenáře nebo brankáře Daniela Dvořáka. V průběhu sezony by měli být Kolínu k dispozici také Zdeněk Čáp, René Piegl nebo Jan Veselý. Spojkou mezi týmy bude trenér Jan Šťastný.

Díky podpoře od Mountfieldu už dokonce Kolín trénuje na ledě – právě v Hradci Králové. „Spojujeme suchou přípravu s ledem. Tréninky budou zaměřené hlavně na rozvoj individuálních dovedností, což je věc, která je alfou a omegou dnešního hokeje," uvedl už dříve Šťastný pro sckolin.cz.