Spolupráce by měla fungovat na poli hráčském, ale také trenérském. Kolínského hlavního trenéra Petra Martínka by na střídačce měl doplnit druhý trenér z Hradce Králové. Ten by nejen pozoroval vývoj hradeckých hráčů, ale zároveň by spolupracoval na sjednocení hry obou týmů.

„Vzhledem k sestupové sezoně v Chance lize si uvědomujeme, že se naše spolupráce s Kolínem musí ještě více prohloubit. Je to otázka především zkvalitnění A týmu, přípravy i tréninkového procesu v Kolíně. Chtěli bychom, aby se na tomto podílel kromě místního kolínského i hradecký trenér, protože našich hráčů by v Kolíně dle předběžných dohod mělo být více,“ nastínil generální manažer Hradce Králové Aleš Kmoníček.

Jak už bylo uvedeno, cílem bude rovněž sjednotit styl hokeje, tréninkovou připravenost a oba týmy více propojit. A to nejen směrem Hradec Králové – Kolín, ale i zpět. „Zároveň bychom chtěli do tohoto procesu přidat i naši juniorku a prohloubit spolupráci rovněž v mládeži tak, aby pohyb hráčů probíhal oběma směry,“ doplnil Kmoníček.

Hráči širšího kádru Mountfieldu HK budou pravidelně k dispozici Kolínu a jejich využití a vytížení bude vždy na domluvě obou klubů. Na vše by měl mimo jiné dohlížet jeden ze zástupců hradeckého klubu, který by měl propojit oba oddíly spolu s juniorkou Mountfieldu HK. O obsazení této pozice se momentálně vedou jednání. Jak již Mountfield uvedl, k dispozici by Kolínu mohli být například obránce Mirek Kukla či útočník Jan Veselý, kteří už v Kolíně působili loni, nebo obránci Michael Gaspar a Zdeněk Čáp. Tyto čtyři hráče totiž Hradec Králové nyní eviduje na soupisce širšího kádru.

,,Pokud chceme udržet a následně dlouhodobě působit v Chance lize, bylo nezbytné spojit síly se silným klubem jako je Mountfield HK. Výhody jsou myslím jasné. Je to zkvalitnění A mužstva. A jak naznačil pan Kmoníček, provázanost by se měla týkat také juniorů. To přináší obrovské možnosti pro mladé hráče, kteří mohou vystoupat až do nejvyšších hokejových pater, a to ELH,“ dodal za kolínskou stranu manažer A týmu Jan Stehlík.

,,Máme před sebou dlouhou cestu a věřím, že bude oboustranně přínosná a úspěšná. Stát se profesionálním klubem nejde ze dne na den, ale podnikáme kroky nejen na poli hráčském, ale také ve struktuře klubu SC Kolín,“ doplnil ještě Stehlík.