Spanilá jízda Kozlů skončila

Kolín /FOTOGALERIE/ – První porážka sezony. V devátém kole 2. ligy našli hokejisté Kolína prvního letošního přemožitele. Stala se jim pražská Kobra. Pražané v Kolíně dokázali v prvních dvou třetinách domácí odzbrojit a Kozlové v poslední části už nedokázali zápas zvrátit.

17.10.2015

Z utkání SC Kolín - KoBra Praha (3:4).Foto: Jan Kobzáň

Kolín – Kobra 3:4

To, co Kozlům v sobotním utkání chybělo, byla hlavně střelba. Čtyři střely za první třetinu, pět za druhou, to na Kobru nemohlo stačit. Kozlové skoro nestříleli, snažili se vymýšlet akce do prázdné brány a nedařilo se jim. „Chyběl nám pohyb. Prohráli jsme dneska zaslouženě," přiznal po utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Kozlové inkasovali poprvé dvě sekundy před koncem první třetiny, když do kasy prošla v přesilovce od modré tečovaná střela. Pak dvakrát rychle za sebou inkasovali na začátku druhé třetiny a najednou prohrávali 0:3, což ještě ani jednou v sezoně nezažili.

I když jejich hra nebyla nejlepší, domácí neházeli flintu do žita a do poslední dvacetiminutovky nastoupili jako jiný tým. Během dvou a půl minut vsítili dva góly a vrátili se do zápasu.

Nejdřív po třiceti vteřinách poslední třetiny dorážel do brány Kadlec, pak v oslabení střílel a dorážel Semirád – 2:3.

Kozlové zvedli fanoušky ze sedaček. Jenže ti se zase rychle posadili. V tom oslabení, ve kterém Kozlové nejdřív gól dali, tak taky gól obdrželi. Tečovanou střelou šli hosté znovu do dvougólové výhody.

Malou naději pak domácím vykřesal minutu a půl před koncem Jankovský, který se ve středním pásmu prosadil přes Jakeše a střelou zápěstí snížil na 3:4.

Kozlové ještě zkoušeli power play, ale bez úspěchu. Poprvé v sezoně tak odjeli z ledu poraženi. I nadále ale zůstávají na špici tabulky. Kolín a Klatovy mají shodně 24 bodů.

Branky: 41. Kadlec (Semirád, Pácal), 43. Semirád, 59. Jankovský – 20. Slanina (Lang, Jakeš), 25. Strnad (Hlinka, Verbík R.), 26. Novák (Šteiner, Jedlička), 44. Vlach (Kulich, Hanták). Rozhodčí: Orlický – Špringl, Tasch. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 947. Třetiny: 0:1, 0:2, 3:1.
Kolín: Moravec (od 26. Sejpal) – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Nedbal, Barták, Březina, Pýcha – Kulhánek, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Kadlec ml., Kadlec st., Ježek.

Autor: Tereza Hölzlová

17.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.