Byla to bitva o každý puk a Kolín ji rozjel výtečně. V páté minutě Šafránek otevřel skóre utkání a dal jasně najevo, že nechce být v sérii outsiderem.

Kozlové rozhodli v prostřední části. Tam se ujali vedení, ubránili čtyři oslabení, trestné střílení a dokonce jedno oslabení využili. Zde se lámal chleba. Pak už to byla taktická bitva a Kolín ji zvládl na jedničku. V semifinálové sérii se ujal vedení 1:0.

„Jsem neskutečně pyšný na svůj tým. Kluci bojovali, padali do střel, hráli srdcem pro Kolín. Byl to maximálně obětavý výkon,“ rozplýval se po utkání v euforii trenér Petr Martínek.

Branky a nahrávky: 14. Mrňa (Havránek), 18. Berger (Urban, Bednář), 30. Mrňa (Půlpán T., Kastner), 38. Jirků (Bednář, Matějček) – 5. Šafránek (Hanzl), 19. Netušil (Jankovský, Pýcha), 25. Jankovský (Šafránek), 26. Netušil, 32. Šafránek (Netušil, Pýcha), 60. Němec. Rozhodčí: Veinfurter, Pilný – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 10:11, navíc TS Vrchlabí. Využití: 2:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 1.564. Třetiny: 2:2, 2:3, 0:1. Stav série: 0:1.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Havelka, Barták – Jankovský, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek, Procházka – Netušil, Pilným, Němec.