Zápas nabídl devět branek, domácí skórovali třikrát. Mezi střelce se zapsali Síla, Váchal a Král. Na hosty to ale bylo málo. Na jejich straně se prosadil také Karel Nedbal, který na kolínském ledě vyrůstal.

Start do zápasu rozhodně podle představ kolínských borců nebyl. Už po necelých třech minutách nabídla domácí obrana hodně volného prostoru Oščádalovi, ten si nikým neatakovaný vyjel před branku a zavěsil naprosto přesně. Ve 12. minutě měli hosté další velkou příležitost, ale neuspěli. Ihned z protiútoku udeřili domácí. Důraz před brankou Mičána ukázal Síla a jeho snaha přinesla vyrovnání. Hned se domácím borcům dýchalo o poznání lépe.

Že poslední zápas nevypustí a že jej chtějí vyhrát demonstrovali Kozlové v sedmnácté minutě naplno. Obránce Váchal přejel s pukem modrou čáru, nabruslil do mezikruží a přesnou ranou překonal Mičána podruhé. Jenže ouha – vedení si Kozlové užili pouhopouhých osmnáct vteřin. Podobně jako Oščádal objel bránu Vodný a zasunul puk k tyči, Martínek se nestihl přesunout.

Začátek třicáté minuty byl radostný pro kolínské barvy. Král se nacpal se vší vervou před obránce a v hodně těžké pozici dokázal propasírovat puk do sítě. Reakce hostujícího mužstva byla i tentokrát hodně rychlá. Ještě o vteřinu rychlejší než předešlé vyrovnání. Psota dostal pud za Martínkova záda při hře čtyř proti čtyřem. To na sebevědomí Kolína moc nepřidalo, spíš naopak.

V dalších minutách se totiž Kolínským přitížilo. Horácká Slavia využila přesilou hru za vyloučení Bartáka. Furch od modré čáry tvrdě vypálil, jeho ránu Křehlík tečí nasměroval do odkrytého prostoru kolínské brány. A rázem byli vpředu hráči Třebíče.

Dvacet minut v poslední třetině měli domácí na to, aby se loučili se sezonou vítězně. Jenže byli o gól pozadu. Vyrovnání měl na hokejce Jankovský. Dostal puk do jízdy, řítil se sám na brankáře, ale v zakončení úspěšný nebyl. Když pak dostali Kozlové možnost přesilové hry, sami se o ni připravili a najednou byli v oslabení. Toho Třebíč využila. Martínka propálil dělovkou Nedbal, odchovanec kolínského klubu. Pátý gól domácí položil a hosté využili další početní výhodu. Střelecký král první ligy byl na správném místě a z bezprostřední blízkosti překonal Martínka pošesté. Tím také ukončil brankový účet zápasu a počínání Kozlů v Chance lize. Ti se však rozhodně stydět nemusí.

Kolín - Třebíč 3:6

Branky a nahrávky: 12. Síla (Štohanzl, Petržilka), 17. Váchal (Kučera, Mašín), 30. Z. Král (Jankovský, Pýcha) – 3. Oščádal (Křehlík, Nedbal), 17. Vodný (Nedvídek), 30. Psota (Vodička, Michálek), 34. Křehlík (Furch), 54. Nedbal, 56. Bittner (Psota, Nedbal). Třetiny: 2:2, 1:2, 0:2. SC Kolín: O. Martínek – Husa, Kukla, Váchal, Pýcha, Muška, Barták – Jankovský, Šafránek, Z. Král – Semirád, J. Stehlík, Zumr – Síla, Štohanzl, Petržilka – Mašín, Kozák, Němec.