Sokolov – Kolín 3:2 pp

Vyrovnaný zápas a po šedesáti minutách o vyrovnané skóre. Už úvodní třetina napověděla, že diváci v tomto střetnutí moc branek neuvidí. Za dvacet minut nepadla žádná, dokonce i gólmani na obou stranách neměli tolik práce.

V prostřední třetině se dočkali hosté. Jelínkův gól byl jediný. Šancí sice přibylo, ale gólmani se činili. Postupně začali přebírat otěže utkání domácí, ale na vyrovnání si museli počkat.

Dočkali se až v poslední třetině. A pak jim stačila další minuta k tomu, aby otočili skóre na svoji stranu. Kozlové se nenechali zlomit. Zabrali a výsledkem toho byla vyrovnávací branka Matějčka pět minut před koncem základní hrací doby. Další gól už nepadl a šlo se do prodloužení.

Na jeho začátku měl Kolín dvě velice dobré příležitosti. Jenže gólman Michajlov vychytal nájezdy Sklenáře i Krále. Jak vyzrát na brankáře ukázal domácí Osmík. Za sokolovskou bránou vybojoval puk, projel se s ním přes celé kluziště a skvělou kličkou nedal Sajdlovi žádnou šanci. Kolín tak po pěti vítězných utkáních v řadě padl, urval ale alespoň bod.

„Za mě asi dobrý bod. Mohli jsme mít ale klidně i tři, nakonec máme jeden,“ uvedl pro web kolínského hokejového klubu jeden z trenérů Kozlů Petr Martínek. „Ale určitě bod bereme, vzhledem k tomu, v jaké sestavě jsme v Sokolově byli. Všichni hráči podali výborný výkon, včetně gólmana, ale bohužel to na vítězství nestačilo,“ litoval Martínek.

Další dva zápasy soutěže hrají Kozlové doma. A je na co se těšit. Ve středu od 18 hodin hostí Vsetín, v sobotu pak od 17 hodin Zlín.

Branky a nahrávky: 44. T. Rohan (Kysela), 45. Csamangó (Zadražil, Osmík), 64. Osmík – 22. Jelínek (Matějček, Sklenář), 55. Matějček (Cibák, Naar). Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1, - 1:0.

HC Baník Sokolov: Michajlov – Novák, Mikyska, Pohl, M. Rohan, Weinhold, Klejna, Rulík, Vodička – Osmík, Kverka, Vrhel – Berka, Zadražil, Csamangó – Kysela, T. Rohan, Prošek.

SC Marimex Kolín: Sajdl – Piegl, Čáp, Aubrecht, Naar, Cibák, Zajíc – Ouřada, Koukal, Král – Sklenář, Korkiakoski, Šedivý – Síla, Matějček, Jelínek – Půček.