Kolín – Klatovy 4:3 pp

To byl čtvrtfinálový zápas, jak má být. Od první minuty do poslední se na ledě něco dělo. Nešetřilo se vyloučeními, tedy přesilovkami, oslabeními, souboji. Byla spousta střel, dokonce i trestné střílení, a nakonec i prodloužení s náhlou smrtí.

Do vedení šli hosté. Při přečíslení tři na jednoho si kozlové dali vlastní gól. Kolín ale ještě v první třetině obrátil. V přesilovce Netušilův pokus dorazil Březina. Březina pak vsítil i vedoucí branku. A to v oslabení, v posledních vteřinách prvního dějství. Zumr vyhrál buly na Pýchu, ten posunul na modrou a dělovka skončila v síti – 2:1.

Další přesilovku pak využil v prostřední části Šafránek. Zavezl puk do pásma a místo přihrávky udělal kličku a vystřelil. Překvapivá střela znamenala vedení 3:1.

Klatovy neskládaly zbraně a dokázaly vyrovnat. S notnou dávkou štěstí. Nejprve se jim po střele puk odrazil od mantinelu přesně na hůl na dorážku. Pak si kozlové dali v oslabení další vlastní gól.

V prodloužení se však karty přiklonily na stranu Kolína, který byl po celý zápas aktivní a lepší. V přesilovce si Pýcha se Šafránkem vyměnili kotouč, Pýcha vystřelil a jeho střelu tečoval Jankovský.

Kolín vyhrál 4:3 po prodloužení a ve středu pojede do Klatov s vedením 2:0.

Branky: 18. Březina (Netušil, Šafránek), 20. Březina (Pýcha, Zumr), 33. Šafránek (Pýcha), 64. Jankovský (Pýcha, Šafránek) – 6. Tulačka (Roubal, Houfek), 40. Vavřička (Rubner, Eret), 50. Rubner (Eret, Vavřička). Rozhodčí: Battěk. Vyloučení: 8:10, navíc TS za faul Šillera (KLT). Využití: 3:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 2:1, 1:1, 0:1 – 1:0. Diváci: 937. Stav série: 2:0.
Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Havelka, Barták – Jankovský, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek, Procházka – Netušil, Pilný, Němec.