„Bylo to těžké vítězství. Už s Nymburkem jsme to měli dotáhnout do vítězného konce, ale přestali jsme bruslit a stejně tak proti Žďáru. Můžeme být rádi, že jsme tentokrát ten čtvrtý gól dali, protože, když bychom prohráli i ve Žďáru nebo by musel jít zápas do prodloužení, bylo by to špatné. Měli jsme si za tou výhrou jít od začátku. Málem jsme o to zase přišli jako s Nymburkem," řekl po utkání hráč s číslem 17 na zádech.

První třetina nebyla ze strany Kozlů moc povedená. Ve druhé se však jejich výkon zlepšil. Přišly i góly. A hned dva. Najednou z toho bylo vedení 3:1.
„Řekli jsme si, že nechceme dělat zbytečné chyby, ale úplně jsme přestali bruslit, přestali jsme napadat, přestali jsme hrát naši hru. Z toto pramenily právě naše chyby. Soupeř je potrestal. A jak jsem říkal, byla to škoda, protože jsme mohli hrát naprosto v klidu a nemuseli jsme se zase až do konce strachovat o výsledek," podotkl Semirád.

Obrat nastartoval po spolupráci s Karlem Nedbalem právě Semirád. „Doskakoval jsem jako poslední na led a Karel Nedbal tam výborně vystoupil. Napadal, vybojoval puk a dal mi to mezi kruhy. Já jsem prostě jen zavřel oči a spadlo to tam. Konečně," oddechl si.

V zápase se nevyhnul ani malého incidentu, když se střetl s domácím gólmanem. „Dojížděl jsme vyhozený puk, aby nebylo zakázané uvolnění a gólman vyjel a chtěl to nejdřív rozehrát, ale zpanikařil a jak naznačil, že to dá za bránu a zaklekl to, tak já to nezabrzdil a šťouchl jsem do něj. Nemyslím si, že by to bylo takové, aby tam musel ležet tak dlouho na zemi, ale dotkl jsem se ho. Naštěstí mě rozhodčí nevyloučil, ale myslím si, že to ani na vyloučení nebylo," pospal situaci, která zvedla vášně.

Kozlové mají za sebou náročný program. Během týdne odehráli tři zápasy. Nyní mají týden volno. „Abych řekl pravdu, mě spíš vyhovuje středa – sobota, protože jsme víc v zápřahu. Je to lepší, než když jen týden trénujeme a připravujeme se na zápas. Ale myslím si, že jsme si po Žďáru udělali dobrou náladu, budeme dobře trénovat a že na to v sobotu zase vlítneme a zase vyhrajeme. Doufám, že půjdeme bod po bodu a zakončíme sezonu úspěchem," uvedl Semirád.

Další, kdo se postaví Kozlům do cesty, budou Moravské Budějovice. „Rok jsme s nimi nehráli, takže nevíme, co od nich čekat. Ale myslím si, že si zápas užijeme. Hrajeme doma, takže fanoušci určitě přijdou a myslím si, že nás poženou dopředu. Jenom nesmíme dělat zbytečné chyby. Musíme si jít za výhrou a být doma neporazitelní," konstatoval Jakub Semirád.

Kolín je po pěti odehraných kolech na čtvrtém místě. Na vedoucí Nymburk ztrácí čtyři body.