Od pondělí je zase ale čeká měsíc dřiny. Jak se tento tréninkový systém líbí útočníkovi Jakubovi Semirádovi? Nejen na to jsme se ho zeptali.

Příprava se přehoupla do druhé poloviny. Jak se vám zatím trénuje?

Zatím je příprava velmi dobrá. Myslím si, že je lepší, než byla loni. Chodíme na dvě party, takže je nás na tréninku méně, tak nemáme takové prostoje. To se mi libí. Tréninky jsou dobře rozložené. V pondělí děláme nohy, v úterý ruce, ve středu běháme a děláme dynamické věci, ve čtvrtek znova ruce a v pátek znova běháme. To mi vyhovuje.

Po několika letech, kdy byla většinou praxe taková, že jste měli volné pátky, ale chodili jste trénovat v neděli navečer, teď v pátek trénink je a naopak máte volné celé víkendy. Jak vám toto vyhovuje?

Je to jedno, jestli je volno v pátek nebo v neděli. Většina lidí, si myslím, má raději volný víkend, než když jsme museli v neděli ještě na trénink.

Uprostřed dvou čtyřtýdenních cyklů jste měli „odpočinkový" týden, kdy byly na programu spíše míčové hry. Jak si fotbálek užíváte vy?

Myslím si, že je to dobré. Čtyři týdny dřeme, týden máme odpočinkový, a pak budeme zase čtyři týdny dřít. Odpočineme si, a přesto budeme v zápřahu. Fotbálek mě baví. Je to rozdělené "na starý, mladý" a "starý" musí vyhrát, jinak se nám mladí smějí.

S tím souvisí vlastně i další dotaz. Po reorganizaci juniorských soutěží do týmu přibylo spoustu věkem ještě vlastně juniorů. Takže vy, byť ve svých 23 letech mladík, jste najednou mezi mazáky.

Konečně jsem se dočkal, že už nejsem bažant (smích). Užívám si, že už nemusím dělat pití, vynášet koše. Je to úplně něco jiného. Mladých je hodně, to je pravda. Jinak zatím věk neřešíš.

Když se vrátíme ještě k letní přípravě. Která část letní přípravy vás baví nejvíc a naopak co vám vadí?

Tím, jak je to rozložené, nebyl zatím trénink, který by mě vyloženě nebavil. Všechno má něco do sebe. V posilovně se snažím hodně dělat ruce, abych měl tvrdší střelu. Běhání je nejhorší, ale je potřeba na fyzičku.

Před letní přípravou se vám po dvou letech změnili trenéři. Už jste se stihli seznámit?

S panem Martínkem se známe léta z Kolína, takže se těším na spolupráci. S Jirkou Peckou se znám od mládežnických let, je to kamarád, ale teď je to i můj trenér, tak ho tak musím brát. Pana Linharta neznám, takže tam se teprve poznáme. A věřím, že si taky sedneme.

Pomalu se blíží léto. Máte nějaké plány na volný červenec?

Budu chodit do práce a budu si užívat měsíc volna. Budeme chodit s kluky k vodě a dodržovat pitný režim.