Kolín - Tábor 2:0

„Tábor je kvalitní tým, který má vyvážené mužstvo i vzhledem k věku a ne náhodou stojí na druhém místě tabulky. Nám chybí střední generace, a to se v utkání trochu projevilo. Dostali jsme se do vedení 1:0, a pak jsme některé situace řešili dost živelně. To právě přičítám nezkušenosti našich mladých útočníků," komentoval vývoj utkání trenér Kolína Václav Rác.

Jeho svěřenci se ve čtvrté minutě zásluhou Kadlece dostali do vedení 1:0 a drželi jej vlastně až do samotného závěru. Byly to ale nervy. Kolínský gólman Sejpal se měl zejména ve třetí třetině co otáčet. „Gólman podal výborný výkon. Když by gólman nezachytal, tak by se v takovém zápase těžko vyhrávalo," zdůraznil Rác s tím, že Kozlové dobře odehráli i všechna oslabení.

Po druhé bezbrankové třetině se lámal chleba v té poslední. Kozlové ustáli skoro dvacet střel hostů a sami se nakonec radovali. Dvě minuty před koncem kolínská hala explodovala. A to když v přesilovce Morkes úspěšně dorazil kotouč za záda táborského gólmana. Druhý gól pro Kozly znamenal těsně před koncem vedení 2:0 a už skoro jisté tři vítězné body. „Ve třetí třetině jsme hosty malinko i fyzicky přetlačili. Měli jsme i výrazné šance. Byla jen škoda, že jsme uklidňující gól nevsítili dřív než až v závěru," doplnil ještě trenér Kozlů Václav Rác.

Hráčem zápasu byl na straně Kolína vyhlášen brankář Martin Sejpal. Vychytal druhu nulu za sebou. Po výhře 6:0 nad Moravskými Budějovicemi mu patřila nula i v utkání s Táborem. To vychytal dvaatřicet střel. ,,Pomohl mi brejkový nájezd hostů hned ze začátku utkání. V bráně jsem se uklidnil. Byl to vlastně první ostrý zákrok a vyšel mi," popsal po mači lapač Sejpal, který zákrok pro něj byl nejdůležitější.

„Poslední třetina byla náročná, ale kluci v poli mi pomohli. Navíc jsem všechny střely vlastně viděl, takže to bylo v pohodě," dodal ještě.
Kozlové se po 32. kole dostali na třetí místo tabulky na rozdíl jednoho bodu na druhý Tábor. Čekají je ještě dva zápasy. V neděli zajíždějí do předposlední Bíliny, ve středu pak doma hostí Jindřichův Hradec.

Branky: 4. Kadlec (Šafránek, Šifta),58. Morkes (Valášek). Rozhodčí: Vokřál – Ledinský Beránek. Vyloučení: 6:8, navíc Kadlec (KO) 10 min OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 770. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0.
Kolín: Sejpal – Holada, Pácal, Kulhánek, Hanzl, Pýcha, Skokan, Muláček – Jankovský, Valášek, Morkes – Šifta, Šafránek, Kadlec – Ježek, Mejzr, Malý – Semirád.