„Jsme zklamaní,“ hlesl hned po utkání trenér kolínských hokejistů Petr Martínek. „Až do jednapadesáté minuty jsme prohrávali pouze o dva góly. Do té doby to byl zajímavý zápas. Šance jsme měli i my, jenže pak jste dostali hloupé góly. Po třetí brance jsme šli do kolen, odešla nám hlava a dostali jsme další tři branky,“ litoval šéf kolínské střídačky.

Kozlové nepůsobili odevzdaně, jenže branku se jim vstřelit nepodařilo. Asi jim po zápase se Šumperkem (výhra 7:4) vyschnul střelecký prach. „Je to pro nás dost krutý výsledek. To potvrdil i domácí trenér. A je to pravda. Musíme se z takového zápasu poučit a příště hrát až do konce,“ narážel kolínský trenér na to, že jeho tým inkasoval poslední dva góly v závěrečných vteřinách střetnutí. „Na konci jsme už dělali blbosti,“ přidal svůj postřeh Martínek.

Kolín měl také šance, několik přesilových her. Nic ale nevedlo ke gólu. „A právě kvůli tomu jsme nemohli myslet na úspěch. Všichni hráči ale dřeli, dělali maximum, ale na domácí to prostě nestačilo,“ uvedl Martínek.

Hostující tým držel dlouho nad vodou Sejpal, který vytasil několik skvělých zákroků. „Zachytal výborně,“ chválil trenér kolínského gólmana. „Dlouho jsme díky němu žili.“

O jedno utkání méně odehrají do Vánoc kolínští hokejisté. Dohrávka druhého kola Kolín versus Frýdek-Místek, která se původně měla hrát v Kolíně v pondělí 14. prosince, se bude hrát až v lednu.

Kolín vyhověl žádosti soupeře, který se chce do Čech vydat na dvouzápasový trip, a tak se výše zmiňované utkání bude hrát v pondělí 18. ledna. Leden budou mít Kozlové nabitý. Čeká je jedenáct utkání, pět doma a šest venku.

V dalším zápase Chance ligy budou hrát kolínští hokejisté na svém zimním stadionu. V rámci šestnáctého kola soutěže vyzvou mužstvo HC Stadion Vrchlabí. Středeční utkání bude mít úvodní buly v 18 hodin.