„Rozhodla druhá třetina, protože jsme prohrávali osobní souboje. Začali jsme chybovat tím, že jsme neměli pohyb. Bylo to od nás pomalé, dělali jsme bogny od soupeře a to rozhodlo," řekl po utkání zklamaný trenér Kolína Jiří Seidl.

Kozlové nezačali dobře. V deváté minutě prohrávali o dva góly. „Chtěli jsme navázat na výkon z předchozího zápasu s Táborem, hlavně pohybem. Na začátku zápasu jsme ale byli pasivní. Čekali jsme, co s námi soupeř začne provádět. Havlíčkův Brod nás jasně přebrusloval," podotkl Seidl.

Havlíčkův Brod zasadil Kozlům direkt ve druhé třetině, kdy skóroval třikrát. „Havlíčkův Brod má kvalitní mužstvo, ale pořád si myslím, že to bylo prohrané naší chybou, protože to z naší strany bylo pomalé," dodal Seidl.

Velký problém měli Kozlové v oslabeních. Havlíčkův Brod proměnil dvě ze tří, podobně jako v neděli Tábor. „Na oslabeních budeme muset pracovat. Bylo to už i v minulém zápase. To nám nefunguje," uvědomoval si kolínský lodivod.

Ten proti lídrovi nasadil do brány Martina Růžičku z Pardubic. Tah nevyšel. Devětadvacetiletý gólman na začátku působil nervózně. Čtyřicet odchytaných minut v extralize bylo znát.

„Bylo domluveno dopředu, že přijde na jeden nebo dva zápasy. Dohodlo se to v době, kdy odešel Láďa Koutský, a nevěděli jsme, že se vrátí," objasnil Jiří Seidl.