Ve sportu se hraje 
o každý bod a každý chce vyhrát. Když ale první Kozlové 
u posledního Jindřichova Hradce prohrávali 0:2, chvilku se to tak někomu mohlo zdát. Nakonec ale vyhráli 3:2.

„Do zápasu jsme vstoupili hrozně špatně. Nechali jsme si soupeře utéct o dvě branky a až za stavu 2:0 jsme začali trošku víc bruslit, hrát jednoduchý hokej a otevřela se nám cesta do vedení. To je asi jediné pozitivum utkání, že jsme otočili zápas z 0:2 do vítězného konce," hodnotil trenér Kolína Jiří Seidl.

„Špatným přístupem jsme pustili domácí v utkání do vedení a potrápili nás. I s takovým soupeřem jsme museli bojovat o vítězství do poslední vteřiny," rozčiloval se Seidl a narážel na fakt, že když už Kozlové ve druhé třetině třemi rychlými góly po sobě strhli vedení na svou stranu, 
v poslední třetině to nedokázali potvrdit a museli se doslova bránit až do poslední vteřiny.

„My jsme to utkání měli rozhodnout už v první třetině, ale podcenili jsme soupeře a pustili ho hodně do hry. 
Ve třetí třetině, když to bylo pořád o gól, tak domácí hráli urputný hokej, hodně do obrany a to se těžko dávají góly," zdůvodnil ještě Seidl, proč se Kozlové se svým soupeřem nakonec trápili až do konce.

V sestavě Kolína se proti Vajgaru po zranění objevil zpátky Václav Jankovský, ale zase chyběl Petr Morkes. 
„Z posledního utkání je zraněný, má pohmožděné rameno. Ještě nevíme, jak dlouho bude chybět," vysvětlil kolínský lodivod danou situaci na kolínské marodce.

Kozlové ve středu hostí Havlíčkův Brod

Duel na jihu Čech je již minulostí. Hokejisté Kolína budou ve středu čelit dalšímu soupeři 
v letošní druholigové sezoně. Doma hostí od 18.07 hodin aktuálně sedmý Havlíčkův Brod.

„To bude úplně jiný soupeř než Jindřichův Hradec v našem posledním utkání. Na tohoto soupeře jsme se připravili úplně jinak, než jsme se připravovali na Vajgar. Do začátku utkání musíme vstoupit úplně jinak než proti Vajgaru," upozorňoval kolínský trenér Jiří Seidl před zápasem.

První vzájemné měření sil Kozlové vyhráli na Vysočině 3:1. Poté, co v utkání domácí vyrovnali na 1:1, tlačili na Kozly o sto šest, trefili i tyč. Kozlům ale vyšel brejk a urvali výhru na svou stranu. Dvanáct sekund před koncem pak Kozlové přidávali gól do prázdné brány.

Jaký scénář čeká ve středu?