„Nájezd byl podobný tomu, který kdysi předvedl Forsberg. Šáfa se rozjel hrozně pomalu, brankáře poslal doleva a pak zasunul puk na druhou stranu," popsal rozhodující penaltu vedoucí kolínského mužstva Rudolf Musílek.

Díky tomu vyhráli Kozlové na ledě soupeře 4:3 po samostatných nájezdech a mohou se tak radovat z postupu do semifinále. Čtvrtfinálovou sérii vyhráli v poměru 3:1.
Kolín chtěl celou sérii ukončit již v úterý doma, jenomže první mečbol nevyužil, a tak musel opět cestovat do Moravských Budějovic. A návrat to byl nakonec veselý. „Radost po proměněné penaltě byla obrovská. Vždyť i trenéři se vydali slavit na led," podotkl Musílek.

Kolín sice začal zápas ve velkém stylu a již po třech minutách se ujal vedení. Jenomže  domácí stačili ve druhé třetině vyrovnat a ve třetí dokonali obrat. Dvěma brankami v krátkém sledu se dostali do vedení 3:1. Hráči Kolína se ale nepoložili. Vynaložili velké úsilí k vyrovnání, a to se nakonec podařilo. Nejprve snížil Valášek a chvíli po něm vyrovnal Morkes.

Na řadu muselo přijít prodloužení. V něm se ani jeden tým nedokázal gólově prosadit, proto o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel Mejzr, ale nedal. Podobně si vedl na druhé straně Horký. Druhý z Kolíňáků už byl ale úspěšný. Kapitán Malý mířil přesně. Zato Telesz nedal a Nedbal měl na hokejce mečbol. Situaci ale neunesl. V těžké pozici byl naopak Zahradník, který musel dát. A svůj nájezd proměnil. V nájezdech se tedy pokračovalo, ale v obráceném gardu. Tentokrát začínaly Moravské Budějovice. Dlouho střelci ale nebyli úspěšní. Neproměnili  Matějka, Kadlec, Gottlieb,  Malý ani Zahradník. Do černého mířil až Šafránek, který parádním blafákem rozhodl o postupu Kolína do semifinále play off druhé ligy. Kozlové tak doplnili trojici Sokolov, Tábor a Žďár nad Sázavou.

Semifinálová série začíná v pondělí a kolínští hokejisté ji začnou v Táboře. Utkání na jihu Čech začíná v 18 hodin.

Branky a nahrávky: 25. Pěška (Zahradník), 45. Matějka, 48. Vlček (Sechovec) – 3. Morkes (Valášek), 52. Valášek (Morkes, Kadlec), 55. Morkes, rozhodující nájezd Šafránek. Rozhodčí: Hejduk, Doležal –  Rampír, Toman. Vyloučení: 8:8, navíc Sechovec, Šťastný (oba MB) 10 minut OT + Šťastný OK. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 450. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:2 –  0:1.

Kolín: Sejpal – Barták, Pácal, Hanzl, Kulhánek, Skokan, Muláček, Pýcha, Nedbal – Morkes, Kadlec, Valášek –  Jankovský, Šifta, Šafránek –  Malý, Mejzr, Ježek – Semirád, Zumr.