Brzy se ukázalo, jak budou hosté nepříjemným a silným protivníkem. Jako první si vypracovali velkou příležitost, když se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Sejpal se včas přesunul a šanci zmařil. Domácí vystřelili na bránu až v sedmé minutě a hned to byla gólová trefa. Do listiny střelců se zapsal Mašín po nenápadné akci.

Jenže Kozlům vydrželo vedení pouhých osmnáct vteřin. Holý nahodil před branku a jeho pokus tečoval za bezmocného gólmana Pajer. Odpověď Litoměřic byla více než rychlá. A to domácí srazilo. V desáté minutě vlétli hosté neohroženě do útočného pásma, Miškář se probil až do zakončení a poslal svůj tým do vedení. Na druhé straně se řítili na gólmana Mašín se Zumrem, prvně jmenovaný volil střelu, ale namířil ji jen do hrudníku litoměřického brankáře.

Pak dostali Kozlové k dispozici první přesilovou hru. S tou naložili prachbídně. Ani jednou na gólmana nevystřelili, utápěli se ve špatné kombinaci a nemohli se dostat do útočného pásma. Hosté se ubránili a navíc udeřili potřetí. Sotva naskočil na led pátý hráč Litoměřic, ujel obraně Kolína Urban a byl úspěšný.

S domácími mohlo být ještě hůře ve čtvrté minutě druhé třetiny, když napřáhl Baláž. Jeho dělovka se zastavila o tyč Sejpalovy svatyně. Domácí gólman se zaskvěl při další jedovce Válka. V jedenácté minutě se natlačil před gólmana Tomáše Krále Stehlík, jenže byl těsně bráněný a zakončení jednou rukou bylo slaboučké.

Šest minut před koncem druhé třetiny dostali Kozlové šanci v minutu a půl trvající přesilovce pět na tři. Také v ní ale nebyli příliš nebezpeční, gólman Severočechů nebyl pod palbou kolínských střel.

Kolín se přece jen dočkal. A na koho že se mohl spolehnout? No přece na kapitána Šafránka. Ten využil chybu gólmana a do poloprázdné brány zavěsil. Domácí byli v kontaktu.

Proti Sokolovu dokázali v pondělí kolínští borci skórovat čtyřikrát. A to by se jim náramně hodilo i tentokrát. Domácím zatrnulo po čtyřech minutách hry, kdy zůstal před Sejpalem osamocený Miškář, přihrávku od spoluhráče ale nezkrotil. Za pětačtyřicet vteřin se Kolínští radovali z vyrovnání, jenže branka neplatila kvůli hraní vysokou holí.

V deváté minutě třetí třetiny si vzali hokejisté Litoměřic dvoubrankové vedení zpět. Procházka si výborně najel na chytrou přihrávku od Kadlece a propálil gólmana. Kolín chtěl s výsledkem něco udělat, ale takovou spanilou jízdu jako v pondělí nepředvedl. Síla našlápl do brejku, v zakončení ale selhal. A Litoměřice už vítězství pohlídaly.

Kolín - Litoměřice 2:4

Branky a nahrávky: 7. Mašín (Síla, Muška), 38. Šafránek – 7. Pajer (J. Holý, Soukup), 11. Miškář (T. Svoboda, Špaček), 17. Urban (M. Beran, Marcel), 49. Procházka (M. Kadlec, J. Holý). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Sedláček, Baxa. Třetiny: 1:3, 1:0, 0:1.

SC Kolín: Sejpal (O. Martínek) - – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Váchal, Muška – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Štohanzl, Petržilka – Síla, Zumr, Němec - R. Martínek, Semirád, J. Stehlík – Mašín.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Kremláček, J. Holý, Jebavý, Háva - M. Beran, Miškář, T. Svoboda – Procházka, Válek, Konečný – Urban, Jánský, P. Svoboda - Soukup, Pajer, Špaček - M. Kadlec.