Kolín – Vrchlabí 1:6

Vrchlabští hokejisté měli víc ze hry od samotného začátku. Kozlové se celou první třetinu ubránili, ale v té druhé sklapla klec. První minuta, první přesilovka, první gól. Druhá minuta, druhá přesilovka, druhý gól. Najednou to bylo 2:0 pro Vrchlabí. Když pak Vrchlabí ve třetí přesilovce zvýšilo na 3:0, bylo o osudu utkání téměř rozhodnuto.

Kolínu to nešlo tak hladce. Navíc každá neproměněná šance ubírala sebevědomí. Kozlové snižovali až v poslední třetině. V přesilovce. Zumr pálil od modré a Procházka byl připraven u tyče na dorážku – 1:3. Další snížení se ale nekonalo. Naopak Vrchlabí v padesáté druhé minutě skórovalo počtvrté. Poprvé se prosadilo ve hře pět na pět a zvýšilo znovu na rozdíl tří branek.

Kolín pak otevřel hru, pustil do ní i hráče ze střídačky a dostal ještě dva góly. Konečný výsledek 1:6 znamenal vrchlabské vyrovnání série.

Semifinále se v neděli přesouvá do Krakonošova města a bude se hrát o mečbol. Zápas tam začíná v 18 hodin.

"Vrchlabí sehrálo přesilovky fantasticky. My jsme je špatně bránili. Prohrávali jsme nula tři právě kvůli brankám z oslabení. Pak jsme se zvedli, měli jsme několik šancí. Ale nelepilo nám to. Nemohli jsme dát branku. Štěstí nám nepřálo jako nám přálo ve středu. Výsledek je takový, jaký je. Je to jedna jedna na zápasy a my v neděli pojedeme do Vrchlabí bojovat znovu,“ řekl po utkání kolínský kouč Petr Martínek.

Branky: 48. Procházka (Zumr, Malý) – 21. Berger (Bednář), 22. Mrňa (Bednář), 32. Vágner (Kastner, Havránek), 52. Havránek (Bednář), 56. Urban (Bednář), 57. Půlpán Aleš (Urban, Bendík). Rozhodčí: Jílek, Šperl – Hnát, Šimánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:3. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 3:0, 1:3. Diváci: 2035. Stav série: 1:1.
SC Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Havelka, Barták, Sladký – Jankovský, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek, Procházka – Netušil, Kozák, Němec – Pešek, Pilný, Kadlec.