Zápas nebyl ze strany Kolína povedený. První třetina ještě stála za to, ale pak už to šlo od devíti k pěti. Kozlové šli ještě v první třetině do vedení. Po parádní přihrávce v přesilovce se z osy trefil pod víko Hlaveš. To bylo ale ze strany Kolína vše.

Domácí vyrovnali pro Kolín trestuhodně 4,6 sekundy před koncem prvního dějství. Kozák pak neproměnil po 40 sekundách druhého dějství trestné střílení. A bylo to. Domácí na koni, Kozlové v útlumu.

David servis pak ještě udeřil po buly, v poslední třetině proměnil přesilovku pět na tři a Kozlům se myšlenky na bodový zisk vzdalovaly.

I když hráli v závěru zápasu ještě dvě přesilovky, už to bylo bezzubé. Domácí šli za výhrou a hostům nedali šanci. Navíc pak ještě v oslabení čtyři na šest zpečetili svou výhru na konečných 4:1 a na rozdíl od Kolína získali své první body sezony.

„Utkání bylo špatné. Hodnotí se mi strašně špatně,“ posteskl si trenér Petr Martínek.

„Nepřistoupili jsme k tomu tak, jak to udělali domácí. Ti do toho šli na sto, sto dvacet procent. My to jen odstrkávali. Nedávali jsme do toho to, co dávat máme. Pak se ani štěstí nepřiklonilo na naši stranu, když jsme měli ložené šance. A bohužel jsme měli i strašně moc vyloučených. Řekneme si, že nebudeme faulovat a děláme fauly držení hole a takové fauly. To je triviální,“ zlobil se Petr Martínek.

Branky: 20. Šulčík (Hřebejk, Trummer), 29. Šulčík (Kříž, Hřebejk), 45. Hřebejk (Šulčík, Kříž), 60. Kříž (Hřebejk) – 18. Hlaveš (Zumr, Voženílek). Rozhodčí: Mertl S. – Mertl J., Šimánek. Vyloučení: 5:7, navíc KOL TS za faul Macháčka (neproměněno) a Hanzl (KOL) 10 min OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 212. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Březina, Voženílek, Hlaveš, Kadlec, Barták, Havelka – Malý, Kozák, Panna – Morkes, Zumr, Kysela – Černý, Prokop, Veselý – Kedršt, Pilný, Netušil.