Už minulý týden Deník přinesl informaci, že se na soupisce Kozlů objeví též jméno Martina Rejthara. Prezident klubu ale uvedl, že dokud nebude vše vyřešení s Karlovými Vary, které vlastní Martinova hráčská práva, bek se do přípravy v Kolíně nezapojí.

Nyní se ale situace změnila. Martin Rejthar zvaný Kejta se už ve středu bude prohánět na kolínském ledě se svými spoluhráči. „S Karlovými Vary už je to rozřešené a nějak to i došijeme. Jednání budou ještě probíhat. Když jsme to ale vše spočítali, tak beka potřebujeme a nějaký cizí hráč, od kterého bychom nevěděli, co můžeme čekat a ještě bychom mu platili cesťák by byl dražší než toto,“ kalkuloval kouč Kolína Stanislav Bednář.

Podle jeho slov bude příchod tohoto sedmatřicetiletého obránce, který má zkušenosti z extraligovým Karlových Varů či dánské ligy a kolínský dres oblékal naposledy v sezoně 2007/2008, pro Kolín jedině dobře. „Je to domácí odchovanec a zkušený bojovník, takže jeho příchod zvedne také v týmu morálku,“ slibuje si od něho kouč Bednář.

Tereza Hölzlová