„Měli jsme rozhozenou sestavu, a tomu odpovídala hra v první třetině. Soupeř se dostal do vedení 2:1. Ve druhé třetině jsme zúžili sestavu a korigovali jsme náskok soupeře. Zaslouženě jsme se dostali do vedení 4:2. Ale po čtvrtém vstřeleném gólu jsme začali bezhlavě útočit. Hráli jsme živelně a v tom duchu pokračovala i poslední třetina. Odkrývali jsme prostory a soupeř naše chyby trestal a využil i přesilovku. Díky našemu výkonu v poslední třetině se prodlužovalo," popsal utkání trenér Kolína Václav Rác.

Přesně jak naznačil. Kozlové nejdřív prohrávali, pak se třemi brankami z prostřední třetiny dostali do jasného vedení. Ale to v poslední části neudrželi. Kupili chyby a nakonec museli jeden ze tří bodů, které měli na dosah, přenechat hostům. Pelhřimovští vydřeli v Kolíně bod a dovedli zápas do prodloužení.

„V prodloužení už jsme měli převahu. Hráli jsme koncentrovaněji. Měli jsme tlak v útočném pásmu a myslím, že jsme rozhodující gól vstřelili naprosto zaslouženě," řekl trenér Kozlů Rác k nastaveným pěti minutám, které měli buď zlatým gólem určit vítěze, nebo prodloužit zápas do nájezdů. Nájezdy nebyly. Lukáš Skokan vystřelil Kolínu dva body.

Kozlové zápas nakonec vyhráli, ale spokojeni tak úplně nebyli. Vzhledem k průběhu a perfektní druhé třetině chtěli body všechny. ,,Je to ztráta. Když už jsme v utkání vedli 4:2, získat dva body je pro nás ztráta. Samozřejmě víme, že máme sestavu rozházenou. Hráči se vracejí po zranění, jiní jsou zranění nebo nemocní, a to se na výkonu musí projevit. Je to pak více improvizované, a to je znát," přemýšlel kolínský lodivod nahlas nad tím, jak na sobotní výhru koukat.

Oproti předchozím utkáním chyběli tři útočníci. Kapitán Malý, který je zraněný. Nemocný Pavel Šifta a Jan Veselý, které odešel hrát za pražskou Slavii.

„Měl k nám hostování na měsíc a bylo to domluveno záměrně, protože jsme měli zraněné dva útočníky Kadlece a Morkese. Jenže on do sestavy zapadl a místo původního záměru na měsíc bychom o něj měli zájem i dál. On ale dostal nabídku ze Slavie a šel tam," řekl Rác na adresu útočníka Veselého, které v šesti zápasech v Kolíně nastřílel sedm gólů a na čtyři nahrál.

Další mač hrají Kolínští v sobotu a zase doma. Tentokrát hostí Moravské Budějovice.