„Umístění v základní části soutěže do čtvrtého místa jsme chtěli, přesto jsme v některých, především domácích, zápasech nepodávali očekávané výkony. Soupeři více bránili a nám chybělo někdy větší nasazení a důraznost hry, hlavně před oběma brankami. Je to dlouhodobý problém týmu. V play-off jsme chtěli dojít dále, takže určité zklamání zde je," přiznal trenér Václav Rác.

Umístění po základní části splnilo vaše očekávání. Co play off? V osmifinále jste narazili na Moravské Budějovice. V čem jste byli lepší?
Byli jsme hokejovější, přesto nás soupeř potrápil, především v našem domácím prostředí, kde jsme udělali spoustu individuálních chyb. Týmový výkon jsme podali jen ve výborném utkání v Moravských Budějovicích. Série už byla určitým varováním.

Nakonec jste vypadli ve čtvrtfinále. Nestačili jste na Jablonec nad Nisou. Kde hledat příčiny?
Jablonec měl kompletní, připravený kádr s rozdílovým hráčem Stejskalem v brance. Hráči měli větší hlad po vítězství a převyšovali nás v důrazu. Dohrávali každý osobní souboj. Náš zdravotně oslabený tým by musel podat výkon na hraně svých možností, aby mohl uspět, což se nestalo. Byly tam individuální chyby, obdržené laciné góly, které do play-off nepatří, a ty rozhodly všechna tři herně vyrovnaná utkání. Z tohoto pohledu byl postup Jablonce zasloužený. Série by měla být poučením především pro naše mladé hráče.

Letos tým Kozlů provázela zranění. Třeba nejstarší útočník Kadlec byl zraněn hned třikrát. Může to mít vliv na jeho sportovní kariéru v příštím roce?
Jirka Kadlec měl zdravotní problémy už v letní přípravě a od toho se odvíjela jeho následná zranění, která ho provázela v průběhu celé sezony. Je jen na něm, zda najde chuť a odhodlání do přípravy na další sezonu.

Když už se bavíme o starších hráčích z mančaftu, je tu ještě Tomáš Pácal. Budeme ho potkávat i příští sezonu?
Tomáš byl náš nejspolehlivější obránce v play-off a hráči by se měli učit jeho přístupu k týmu. Bohužel se tak někdy neděje. Výkonnostní problém u něj není a určitě by měl pokračovat. Rozhodnutí je jen na něm.

Samozřejmě se diskutuje i o vašem dalším působení u Kozlů. Společně s trenérem Lupínkem jste u áčka tři roky. Jak to vypadá s vaším dalším pokračováním?
Nechci za sebe předjímat oficiální jednání s činovníky klubu.