„Nedá se říct, že je to nad očekávání. Máme sice pět kluků pryč ze sestavy a máme to trošku rozhozené, což bylo vidět na spolupráci, ale vcelku dobře jsme vstoupili do zápasu a v jeho první polovině jsme dominovali," reagoval trenér Václav Rác na dotaz, jestli nebyla poměrně hladká výhra Kolína malinko nad očekávání.

Kozlům opravdu zápas vyšel. První hřebíček do žďárské rakve zasadili poměrně brzo. Hned v osmé minutě se z kruhů trefil kapitán Malý. Ve druhé třetině pak Kozlové třikrát slavili proměněný brejk a vedli 4:0.

,,Pak hráči začali upřednostňovat útočnou činnost a začali jsme mít okénka ve hře dozadu, což hosté vycítili a potrestali dvěma brankami a ještě zápas zdramatizovali," popsal Rác to, že Kolín trošičku polevil v obranné hře a dovolil Plamenům dvakrát skórovat a dostat se na rozdíl dvou gólů. ,,Škoda toho, že jsme toto připustili," litoval Rác s tím, že to byl malinký kaz na jinak dobrém výkonu Kozlů.

Jak už bylo nastíněno, Kozlové nebyli v prvním zápase kompletní a je otázkou, zda v příštích zápase budou. „Kadlec má štíplou hlavici v rameni. U Morkese se nakonec ukázalo, že má zlomené žebro. Mejzr měl celý týden problémy se zády. Klíma má teď velkou pracovní vytíženost, vypadl z tréninku, takže nemohl nastoupit. A Kulhánek má opakovaně horečky," vysvětlil podrobně lodivod Kozlů, kdo a proč v sestavě chyběl.

Zápas navíc nedohráli dva hráči. Obránce Martin Barták odstoupil už po první třetině a závěr utkání nedohrál útočník Jakub Frolík. „Barták nastoupil se sebezapřením v teplotách a obětavě nám pomohl odehrát začátek zápasu, pak se musel jít svléknout a příležitost dostal mladý Fiala," vysvětlil Rác.

Frolík pak při oslabení dostal pukem nad koleno a prudká střela mu způsobila tržnou ránu. Takže místo na led oslavovat první výhru sezony musel na ošetřovnu na šití.

Další zápas mají Kozlové na programu o víkendu. V sobotu 20. září zajíždějí do Klášterce nad Ohří.