„Zařadili jsme do sestavy všechny hráče a s tím, že se ve dvou obranách točil Pácal, jsme hráli na čtyři lajny. Kluci poctivě trénují, takže si nikdo nezasloužil sedět a nehrát," vysvětlil kolínský lodivod, proč točil v utkání čtyři pětky.

Kozlové šli v mači do vedení, ale i když o něj záhy přišli, ukázali, že jsou bojovníci a hned dalšími třemi góly svrhli misky vah na svou stranu  – 4:1. „Od začátku zápasu jsme byli lepší. Hodonín sice v určitých fázích utkání prokázal zkušenost a to, že má kvalitní hráče, ale my jsme ho nadšeným výkonem podpořeným hokejovou kvalitou přehráli," byl šťastný Rác a narážel na moment zápasu, kdy se kolínským nepodařilo udržet tříbrankové vedení a dvěma inkasovanými góly pustili soupeře do kontaktu.

„Byl to rozhodující moment utkání. Projevila se tam naše nezkušenost. Mysleli jsme si, že když vedeme 4:1, zápas máme vyhraný a víc jsme se upnuli na útok. Hodonín nás těma dvěma góly ale rychle vrátil zpět do hry, zpět na zem," popsal Rác, co hru jeho týmu zase vrátilo do otáček.

V tu chvíli jeho svěřenci prokázali bojovnost, odhodlanost a nebojácnost. Třígólový náskok totiž během dalších několika minut vzali zpět na svou stranu a Hodonínské už do hry o body nepustili.

„V tu chvíli jsme stáhli hru na tři pětky. Zkušenější hráči hru uklidnili a dali důležité góly, které nám zpět vrátily dostatečné vedení. Zápas jsme pak v klidu mohli zase dohrát na čtyři pětky. Všichni hráči se mohli cítit součástí mužstva," byl rád Rác nejen za tři body, ale i za efektivní zapojení řady juniorů do mančaftu.

Druholigoví Kozlové se vítězstvím drží na čtvrtém místě s čtyřbodovou ztrátou na druhé Brno a náskokem tří bodů na pátý Nymburk. Ten bude navíc dalším soupeřem Kolína. Na jeho led totiž Kozlové zajíždějí už v neděli.

Jak se kolínští Kozlové na neděli, kdy zajíždí na led svého rivala ze sousedního města Nymburka, připraví? S jakou taktikou na Polaban odjedou?
To čtěte už v pátečním Kolínském deníku, kdy Vám nabídneme rozhovor s trenérem Kolína Václavem Rácem.