„Věřili jsme, že v Moravských Budějovicích sehrajeme dobré utkání, a to se nám podařilo. Podali jsme zodpovědný kolektivní výkon a v průběhu utkání stoupala naše hokejovost a postupně jsme s počtem vstřelených branek ovládli průběh utkání. Závěr jsme pak dohrávali v exhibičním duchu," shrnul sobotní mač trenér Kolína Václav Rác.

Jeho svěřenci tentokrát odehráli takticky vynikající utkání. A poté, co si v prvním dějství počkali na dorážku v závěru třetiny, a na začátku druhé třetiny ustáli oslabení a nápor domácích, měli zápas jednoznačně pod kontrolou.

„Akorát na začátku druhé třetiny, kdy jsme tolik nebruslili, soupeř krátkodobě vycítil šanci. My jsme na to ale upozornili hráče a náš výkon šel hned po konci oslabení nahoru. Fyzicky i herně jsme pak soupeře předčili," pochvaloval si Rác, jehož mančaft odvezl domů tři body za výhru 6:0.

On a jeho trenérští kolegové vsadili v utkání na jednu kartu. Zúžili počet hráčů, do hry pustili jen tři pětky a zbytek nechali sedět nebo doma odpočívat. Na bidle čekali obránci Petr Chaloupka a David Muláček a útočníci Jakub Semirád s juniorem Tomášem Marvánkem.

„Nebyli jsme spokojeni s výkonem některých hráčů a předeslali jsme, že utkání sehrajeme na menší počet hráčů. A osvědčilo se to. Pokud budou chtít další hráči do utkání zasahovat, budou muset přidat v tréninkové píli a začít pracovat v týmovém duchu," jasně upozornil Rác, že týmový duch a stoprocentní snaha v tréninku i utkání je to, co od svých hráčů trenéři chtějí.

Do Moravských Budějovic ještě ke všemu neodcestovali dva hráči. Obránce Petr Pýcha a útočník Dominik Zumr. „Zumr má zraněné koleno, jinak šla jeho forma nahoru. Pýcha se nám nelíbil v tréninku a v posledních utkáních přes něj šlo hodně gólů, takže jsme mu dali na sobotu volno," vysvětil kouč Rác ještě jejich absenci.

Další utkání sehrají Kozlové díky olympijskému turnaji v ledním hokeji netradičně ve čtvrtek. Od 18.07 hodin hostí druhý tým tabulky - Tábor.