Moravský tým se netají jasnými ambicemi na postup, hraje s profesionálními hráči a úkol v baráži je pro něj tedy jasný postup. Kozlové ale udělili prostějovským Jestřábům na úvod baráže lekci. Byli mu více než zdatným sekundantem, některé fáze utkání jednoznačně šéfovali a vyhráli 5:4 po samostatných nájezdech.

"Bylo to krásné utkání v krásné atmosféře. Přestože jsme udělali nějaké chyby, naši hráli pěkný hokej a pozvali tím naše fanoušky na další zápasy," zhodnotil po utkání představení Kolína trenér Kozlů Václav Rác.

Jeho svěřenci překvapili určitě všechny, možná i sami sebe. Ale příjemně. Hráli pěkný tvořivý hokej, poměrně dobře ustáli ofenzivní sílu soupeře a naopak skvěle našli slabiny moravského týmu, a to díry v obraně a nedisciplinovanost. Vždyť tři branky dali Kozlové z přesilovek, jednu po chybě před bránou a tu pátou pak ze samostatných nájezdů.

"Věřili jsme, že budeme hrát dobrý zápas. Naše mužstvo má charakter a jasně jsme si proti Prostějovu dokázali, že přestože naši hráči nemají takové podmínky jako třeba jiné kluby, že můžeme hrát i s těmi lépe zabezpečenými týmy," zdůraznil Rác a narážel tím na fakt, že Prostějov má plně profesionální tým.

Perlička ze zákulisí

Soupeř přijal porážku velmi sportovně. Uznal, že Kolín jej zaskočil a nachytal na švestkách. Podle slov vedoucího týmu Prostějovští Kozly podcenili a hráli hodně pod své možnosti. Kozlové jim pak už nedovolili se výrazněji prosadit. Nezapomněl dodat, že čtvrteční den si moc neužijí. Jako profíci dostanou nejen pokuty, ale taky si zrovna dvakrát neodpočinou. Od trenéra dostanou tréninkovou nálož. Zároveň taky ale podotkl, že je před nimi ještě sedm utkání, a i když v Kolíně prohráli, přivezli domu bod 
z venku.