„Chotěboř a Břeclav vnímáme jako dvojzápas, ze kterého chceme vytěžit šest bodů. V Chotěboři se nám to podařilo a teď chceme ty body získat i v neděli a přiblížit se 
k mužstvům, které jsou nad námi v tabulce. A určitě bychom rádi pošilhávali i ještě výš," netajil se ambicemi kouč Kolína Václav Rác.

Zatím však na vavřínech neusíná a ví, že je pořád na čem pracovat a že ani středeční výkon v Chotěboři nebyl ideální, i když Kozlové vyhráli 5:2.

„Nepodali jsme nějaký zvláštní výkon, v naší hře byla řada nepřesností. Hráči si byli vědomi slabší kvality soupeře. V naší hře tedy chybělo nasazení. Udělali jsme na ledě jen to, co jsme museli a co stačilo na vítězství," podotkl Rác.

Vzápětí ale dodal chápavě: „Z druhé strany je to těžké. Kluci jdou ráno do práce. Přiběhnou z práce, sednou do autobusu a jednou na zápas. 
V Chotěboři je studený zimák, nebyli rozehřátí, a to všechno mělo vliv na náš výkon."

Kozlové v Chotěboři vedli dlouho jen 1:0. Svůj náskok potvrdili až ve druhém dějství, a pak už mač kontrolovali. Nerozhodil je ani gól domácích 
z úvodu poslední třetiny na 1:3.

„Hned v následujícím střídaní kluci soupeře dostali pod tlak a začali jsme hrát lepší hokej. Kluci chtěli naše vítězství potvrdit. Konec zápasu jsme kontrolovali," zdůraznil kolínský šéf střídačky.

V utkání dostalo prostor také kolínské hokejové mladí. Hráči z juniorky rozhodně nezapadli, naopak. Šifta se Semirádem dokonce zařídili branku.

„Máme plno hráčů na marodce, takže se nám tím zúžil kádr. Mladé kluky z juniorky jsme brali pro zvýšení konkurence. Někteří hráči nám totiž nepodávají výkony, málo bruslí, takže jsme do sestavy zařadili i juniory s tím, že do toho půjdou, že budou hrát srdcem, že budou víc bruslit. A to se potvrdilo," byl spokojený Václav Rác.