„Měli jsme vypjatou čtvrtfinálovou sérii s Nymburkem, která se hrála na pět zápasů. Obden jsme byli v zápřahu, a to se projevilo v počátku utkání s Hodonínem. Ten hrál svoje první kolo pouze na tři zápasy a byl odpočatější," vrátil se ještě o několik dnů zpět trenér Kolína Václav Rác.

„Do stavu 4:0 to bylo z naší strany velmi dobré. Drželi jsme střední pásmo a hráli přesně to, co jsme potřebovali. Místo toho, abychom ve zbytku utkání pozorně bránili a vyráželi do protiútoků, jsme opět začali hrát na krásu a chtěli dávat pouze branky," uvedl kouč Hodonína Miroslav Barus.

„Hráče jsme přitom upozorňovali na to, že Kolín je silný tým, který umí dívat branky. Bohužel jsme si zápas vlastní chybami zkomplikovali. Když jsme se pak vrátili ke své hře, tak už soupeř tolik šancí neměl. Nicméně jsme vyhráli zaslouženě," přidal Barus.

„Po dlouhé cestě do Hodonína jsme první třetinu nezvládli a domácí jsme pustili do laciného vedení. Rychlé snížení ze 4:0 na 4:2 nás ale nakoplo, domácí znervózněli a do konce zápasu jsme se rvali 
o remízu. V závěru zápasu nám však chyběl náš gólový hráč Morkes i štěstí. Z Hodonína jsme domů odjeli se vztyčenou hlavou, zápas jsme si ve výborné atmosféře hodonínského hokejového prostředí užili. Bylo to důstojné utkání, předvedli jsme slušný výkon a určitě jsme přispěli k dobrému diváckému zážitku," podotkl Rác.

Tomu opět udělal radost výkon mladých pušek. „Velmi si ceníme výkonů mladých kluků, kteří rostou zápas od zápasu a ukazuje se to, že jim 
v těchto vypjatých zápasech play off dáváme příležitost. Takové zápasy jsou pro ně velká škola a je to dobrým vkladem pro nejbližší budoucnost," dodal Rác.

Kolín sice v sérii prohrává 0:1, nyní ale bude hrát doma. A v play off se mu před vlastními fanoušky daří. Ani jednou neprohrál. Bude to platit i ve čtvrtek? „Musíme zachytit začátek, hrát zodpovědně zezadu. To je klíč k úspěchu," hlásí kapitán Kozlů Josef Malý. „Rádi bychom si domácí výhrou zajistili minimálně čtvrtý zápas série, který by se hrál opět v Kolíně před našimi skvělými fanoušky," dodal.

Kolín si v poslední době vydobyl v hokejových kruzích dobré jméno a uznání. Svědčí o tom třeba to, že Hodonín si před touto sérií najal jako druhého asistenta Romana Čechmánka, bývalého brankáře národního týmu, nebo slavné NHL.

Druhé utkání série se hraje ve čtvrtek na kolínském zimním stadionu od 18 hodin.