„Vstup do zápasu se nám vydařil. Dostali jsme se do vedení 1:0. Tým se tím ale asi uspokojil. Dvě třetiny jsme nepodávali dobrý výkon a soupeř nás za to trestal lacinými góly. Bylo těžké toto utkání hrát," komentoval kouč Kozlů Václav Rác obecně utkání, ve kterém jeho svěřenci inkasovali hned třikrát v oslabení. Žádný z gólů přitom nebyl nijak extra vypracovaný. Byly to dorážky, střely z dálky.

Do třetí třetiny Kolínští tak nastupovali za nepříznivého stavu 2:4. Bojovali ale jedna čest. A výsledek? Ubojovali to. Soupeře naprosto přehráli a dvěma góly vyrovnali na 4:4.

„Ve třetí třetině jsme podali bojovný výkon a zaslouženě jsme utkání zremizovali. Přes prodloužení jsme šli do nájezdů a to už je loterie," pokračoval Rác v hodnocení utkání.

Kozlové odehráli i slušné prodloužení, kde de facto osm z deseti minut svého soupeře tlačili. Branku ale nedali, a tak rozhodovaly už zmiňované samostatné nájezdy. Jankovský nedal, Sechovec nedal. Hanzl nedal, Telesz nedal. Morkes nedal, Zahradník ale dal. A vystřelil tak pro hosty výhru 5:4 po nájezdech a čtvrtý zápas série.

Do Moravských Budějovic pojedou Kozlové tedy ještě jednou, a to ve čtvrtek. Utkání se hraje od 18 hodin a kolínští hokejisté tam pojedou za vedoucího stavu 2:1 buď pro vítězný bod, který je pošle do semifinále, nebo se domů vrátí s remízou 2:2, a rozhodovat se bude v sobotu 15. března na kolínském ledě.

„Nebudeme se bavit o ukončení série. Jedeme tam hrát zápas. Musíme se na něj připravit a odehrát ho co nejlépe," důrazně řekl lodivod Kozlů Václav Rác.