V nedělním třetím utkání série, kdy se Kozlové pokoušeli odvracet mečbol, prohráli 1:2 a se sezonou se rozloučili před domácím publikem.

„V té sestavě, v jaké jsme hráli, kluci podali bojovný výkon, ale udělali jsme pár chyb a dá se říct, že jsme Jablonci vítězství darovali," shrnul utkání trenér Kolína Václav Rác.

Kozlové šli sice ve druhé minutě do vedení a pak dál bušili do soupeře a snažili se dát další branky, ale nedali. Naopak Jablonečtí ve druhé třetině vystřelili šestkrát, ve třetí pětkrát, dali z toho dva góly a vyhráli 2:1. „To nás provází celou sezonu," konstatoval Rác.

Kozlům se střelecky nedařilo

Kozlům se leckdy střelecky nedařilo, nedokázali se prosadit před bránou soupeře a před tou vlastní nějakou tu chybu, která je pak ve výsledku připravila o cenné body, udělali.

„Jablonec má zkušené hráče, hrají dobře dozadu. Do play off měli sestavu celou narovnanou. Měli tu nejsilnější, jakou mohli mít. My jak jsme loni měli štěstí, že se nám zranění vyhýbala, tak letos nás zranění provází celou sezonu," upozornil kolínský trenér ještě na jeden fakt. „V závěru nám chyběli hráči a na spolupráci pětek se to musí a muselo projevit," dodal.

Kozlům v posledních zápasech chyběli zranění nebo nemocní Šafránek, Kadlec, Hlavatý, Pácal, Semirád. Během sezony se na marodce objevili taky Morkes, znovu Kadlec nebo Šifta. Zkrátka, málokdy byli Kozlové kompletní. A v posledním zápase, který ukončil jejich sezonu, jim z jmenovaných chyběli hned čtyři.

Kozlové nyní absolvují ještě týmové focení, sranda mač s fanoušky a sezonu pak ukončí. Hráči si budou volna užívat o měsíc déle než loni, kdy hráli až do druhé poloviny dubna.