Nejdřív to byl odražený puk od mantinelu, což nikdo nečekal. Pak zase špatná domluva kolínského gólmana s hráči na rozehrávce a gól do odkryté brány. Kolín v polovině zápasu prohrával 0:2 a musel nastartovat vrtule.

,,Dostali jsme laciné góly, pohrávali jsme 0:2 a stálo nás velké úsilí, abychom za tohoto stavu dotáhli naši ztrátu. Ale povedlo se. Od poloviny zápasu jsme měli spoustu šancí a domácí podržel vynikající gólman Stejskal," naznačil Rác, že nebýt jeho, mohli Kozlové vsítit možná i víc branek než jen ty dvě, které nakonec dovedly mač do prodloužení.

Ale nakonec nedali. A ani domácí. Ti měli na konci hned několik přesilovek a dokonce hráli i pět na tři, ale tuto výhodu nevyužili. Kolínský gólman Sejpal vychytal právě v dvojnásobném oslabení betonem gólovku Jablonce nebo předtím ještě vytáhl lapačku na Nevyhoštěného, který zkoušel do brány procedit přihrávku zpoza brány. Nepadlo už nic a prodlužovalo se.

Nastavený čas se ale ani zdaleka nevyplýtval a bylo jasno. Bod navíc urvali jablonečtí Vlci. „V prodloužení jsme dostali taky lacinou branku. Byl nastřelený puk na útočnou modrou čáru a naši mladí obránci si nepohlídali útočníka. Byla to rozhodující laciná branka," popsal rozhodující moment Rác.

V Jablonci se v dresu Kolína představil nový hráč, dvacetiletý Filip Navrátil. Zápas začal po boku Kadlece a Morkese, ale nedohrál. Do poslední třetiny ho trenér Václav Rác stejně jako další čtyři hráče stáhl ze hry.

„Je to náš hráč, který hraje v juniorce Slavie. Zranili se nám Ježek a Šifta, a protože jsme chtěli hrát na čtyři lajny, povolali jsme ho," vysvětlil šéf kolínské střídačky, kde se vzala tato nová tvář.

Mezi útočníky si navíc taky premiéru odbyl Michal Klíma. Obránce se nevešel do obranných řad a našel místo na centru čtvrté pětky. „Měli jsme do Jablonce osm obránců a chyběl nám útočník. Klíma je pohyblivý, tak jsme ho zkusili dát jako útočníka. Myslím, že tam neodehrál špatné utkání," okomentoval tuto novinku v kolínské sestavě ještě Rác.

Další zápas sehrají Kozlové doma. V sobotu 15. listopadu hostí od 17.07 hodin Trutnov.