„Kontrolovali jsme celé utkání. Domácí podali snaživý výkon, ale my byli hokejovější a právě tou hokejovostí jsme zápas rozhodli a přetavili v naše vítězství," pochvaloval si kolínský trenér Václav Rác.

Jeho svěřenci měli na ledě převahu víceméně po celý zápas. Oslabení, kdy se domácí dostali do tlaku, navíc ubránili výborně, zejména to tři na pět ve druhé třetině. Ale gólově se nedokázali prosadit tak moc jako v předešlých zápasech. Střel na bránu zaznamenali jen dvaadvacet. Důvod? Domácí Žihadla hrála na vlastním úzkém kluzišti 
s dobrým presinkem před bránou a spoustu střel vytěsnila do rohů nebo na mantinely. Předbrankový prostor bránila dobře. Bylo jich tam plno a místa málo.

„Kluci díky tomu přehrávali situace, což jsme jim vytýkali. Mělo jít víc střel od obránců. Byla to jedna z příčin, že se domácí drželi ve hře o body až do poslední chvíle a mohli i zkusit power play bez gólmana," vysvětlil Rác, proč tato zbraň domácích fungovala.

Moravskobudějovickým nakonec proklouzla jediná myš. Ale třikrát. David Šafránek se stal jediným kolínským střelcem v zápase a slavil hattrick. Nejdřív v oslabení přijal pas od Jankovského a souboj tváří v tvář s gólmanem Šťastným blafákovým bekhendem vyhrál. Pak si pomohl odrazem od jeho betonů a puk uklidil do odkryté kasy a do třetice dorážel přesilovkovou střelu od modré.

„Šáfu to teď baví. Jeho lajna od nás dostala větší důvěru a oni nám to vrací," byl rád kolínský lodivod, který Šafránka udělal před vánočním duelem s Řisuty kapitánem. Od té doby (v pěti zápasech pozn.red.) třiadvacetiletý útočník nastřílel deset gólů a posbíral sedm asistencí.

V součtu je to 17 kanadských bodů – víc jak tři body na zápas.