„Pomalinku se dostáváme do středu tabulky, což byl po neúspěšném začátku náš sen.  Do Pelhřimova pojedeme 
v pohodě, vítězství proti Moravským Budějovicím nás určitě nabudilo," hlásá před utkáním kouč Kozlů Václav Rác. „Mohli bychom tam sehrát výborné utkání a chtěli bychom přivézt nějaký bod," dodává ještě a dává jasně najevo, že svým svěřencům před dalším mačem věří.

A má důvod. I když se Kozlům nepovedlo utkání v Brně (prohra 3:8 pozn.red.), na domácím ledě proti Moravským Budějovicím nezaváhali. Zvítězili 6:0. „Po nepodařeném zápase 
v Brně jsme nastoupili proti Moravským Budějovicím pod určitým tlakem. Na začátku soutěže nám utekly body a teď se to těžko vrací zpátky. Začátek utkání byl díky tomu z naší strany nervózní," popisoval předzápasové pocity Rác.

„Moravské Budějovice mají v týmu hodně zkušených hráčů, který mají minulost v Třebíči, takže to bylo těžké. Dokázaly si nahrát a v počátku jsme měli velké problémy s jejich hokejovějších hrou," pokračoval.

Kozlové nicméně mač zvládli. V první třetině je Šafránek poslal do vedení, pak dvakrát udeřil Nedbal a bylo to. „Díky dvěma přesilovkovým gólům beka jsme se ve druhém dějství dostali do náskoku tří gólů. V úvodu poslední třetiny jsme byli pořád malinko nervózní, ale podařilo se nám dát pěknou čtvrtou branku Ondřejem Cerkem a mužstvo se uklidnilo. V závěru už jsme měli utkání pod kontrolou a utkání jsme končili v pohodě," nezakrýval radost z vítězství Rác.

Výhru a zisk tří bodů Kolínští navíc opepřili nulou na kontě. Pro dvacetiletého gólmana Františka Moravce Kolína to bylo už třetí čisté konto v sezoně.

„Fanda zachytal výborné utkání. Od něj se to vlastně odvíjelo. Pak v závěru soupeř, jak už nebyl tak důsledný dozadu, tak jsme to využili ke vstřelení branek, třeba v tom oslabení. Soupeři to podcenili a zkušený Kadlec jim vypíchl puk a dal krásný gól," vrátil se ještě kolínský kouč k závěrečným momentům utkání, kdy Kozlové na ledě absolutně dominovali.