Domácí nedokázali za celý zápas ani jednou překonat hostujícího brankáře Sejpala, zatímco hosté dokázali v závěrečném dějství vstřelit dvě branky a díky nim zvítězit. Utkání nakonec rozhodli dva hráči, kteří v minulosti oblékali dres Nymburka, přičemž obránce Pýcha, hrál za Nymburk celou loňskou sezónu.

Začátek zápasu nebyl divácky příliš záživný. Optickou převahu měli sice hosté, ale hrálo se prakticky bez větších šancí. Nejblíže ke gólu měl hostující Pýcha, který však mířil do tyče.

Ve druhé třetině se tempo hry zvedlo, Morkes na straně Kolína a Smejkal na straně Nymburka ujeli v samostatných nájezdech, ale oba brankáři dokázali šance soupeře zlikvidovat. V závěru prostřední periody se domácí bránili více než minutu a půl ve třech, hosté celou dvojnásobnou přesilovku odehráli v obranném pásmu Nymburka, domácí brankář ale za svá záda nepustil.

Až na začátku třetí třetiny se před hostujícím Pýchou otevřela odkrytá brána domácích a kolínský obránce se střelou z vrcholu kruhů nemýlil – 0:1.

Domácí pak přežili pětiminutové oslabení za faul Štěpánka a v čase 57:46 zkusili power play. V ní se dostal do slibné šance Loučka, ale Sejpal v důležitém okamžiku svůj tým podržel. Druhé buly v útočném pásmu už nymburští hráči nevyhráli a kolínský kapitán Malý střelou přes celé hřiště do opuštěné brány rozhodl.

„Bylo to velice bojovné utkání z obou stran. Přijeli jsme povzbuzeni vysokou výhrou a ve střílení gólů jsme chtěli pokračovat. To se nám ale nedařilo. Myslím si ale, že pro vítězství jsme udělali víc. Víc jsme šli za góly a nakonec jsme dokázali dva vstřelit. Hráli jsme dobře do obrany, a až na jednu šanci jsme domácí tým k ničemu nepustili. Co nezvládla obrana, to pochytal brankář. Mohli jsme vstřelit víc gólů, měli jsme přesilovky, ale ty se nám nedařily. Nakonec jsme vítězství uhráli silou vůle a o to je to pro nás cennější,“ radoval se po zápase trenér Kolína Petr Martínek.

„Po dlouhé době přišla krásná návštěva, bohužel utkání pro nás neskončilo příjemně. Soupeř líp bruslil, vytvářel si šance. My měli jednu šanci ve druhé třetině, kdy jel Smejkal sám na brankáře. První třetinu jsme nehráli dobře, ale končila nula nula, a tak jsem myslel, že se trochu srovnáme a hru zlepšíme. To se ale nestalo. Po druhé třetině jsem věděl, že to bude o jednom gólu, a i když jsme nic dopředu nevymysleli, doufal jsem, že si soupeř výhru nezaslouží, když nedokázal proměnit dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Jenže na začátku třetí třetiny jsme po chybě inkasovali. Gól jsme mu vlastně sami nabídli. V závěru jsme zkusili power play. Signál, který trénujeme, nám vyšel. Soupeř zaslouženě vyhrál. I z toho mála jsme nakonec jeden gól dát mohli. Náš výkon ale nebyl dobrý. V poslední době jsme sehráli mnohem lepší zápasy,“ smutně konstatoval trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Branky: 43. Pýcha, 59. Malý (Pýcha). Rozhodčí: Battěk – Marek, Schopf. Vyloučení: 6:4, navíc Loučka 10 min. os. tr., Štěpánek (oba N) 5+DKU. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 650. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2.

Nymburk: Krofta – Kříž, Mašek, Knesl, Loučka, Rittig, Hierman – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Bičiště, Eis, Planý – Kolouch, Kedršt, Štěpánek – Josefus, Král.

Kolín: Sejpal – Pýcha, Březina, Voženílek, Havelka, Hlaveš, Barták – Panna, Zumr, Malý – Kysela, Semirád, Morkes – Kadlec J., Prokop, Kozák – Netušil, Kadlec A., Němec.

(Jakub Marvan)