Všichni mají výstroj z loňska, tak mě nic nezajímá. Maximálně budou mít problémy ti, co mají nové brusle, ale dostanou se do toho," byl nekompromisní před prvním tréninkem trenér Jiří Seidl.

A nekompromisní to na ledě napoprvé opravdu bylo. Už po dvaceti minutách se hráči jeden druhého ptali, jestli už je hodina za nimi. A nebyla před nimi ještě spousta bruslení. Co se dělo na prvním tréninku? „Zaměřili jsme se na herní činnosti jednotlivce a hodně střelby. Hráči pracovali sami s kotoučem, maximálně ve dvojicích. Bylo hodně střelby a bruslení," popsal ze svého pohledu trénink kouč Seidl.

Realita? Hráči bruslili. Po počátečním rozbruslení s kotoučem se jezdila cvičení dva na jednoho, dva na nikoho, jeden na nikoho a nájezdy se střelbou z mezikruží. Brankáři měli na začátku individuální cvičení, pak se střídali v bráně.

Na ledě v Nymburce, kde měli Kozlové první trénink na ledě v sezoně, se jich prohánělo 19 a 3 gólmani. Chyběl Pýcha kvůli pracovním povinnostem, Jankovský kvůli zranění a Sejpal se stále připravuje jinde. Michal Klíma působení v Kolíně v týdnu ukončil.

Jak se trénovalo

Červená: Pácal, Barták, Semirád, Šifta, Malý.
Černá: Březina, Hanzl, Šafránek, Zumr.
Modrá: Skokan, Chmelař, Morkes, Ježek, Kadlec st.
Zelená: Voženílek, Svoboda, Kadlec ml., Hlavatý, Jelínek.
Gólmani: Moravec, Hermann, Bernart.
Chyběli: Sejpal, Pýcha, Jankovský.